USD (Alış - Satış) : 5,55 - 5,56 EURO (Alış - Satış) : 6,39 - 6,40

Gökçek'i üzecek haber

Cemal Aydın, Pazar günü gerçekleştirilecek olağan genel kongre öncesi yönetimde birlik ve birleşme dedikodularına cevap verdi.

Güncel / 26 Ağustos 2009 Çarşamba 12:32
Gökçek'i üzecek haber

 

Ankaragü ; cü ; Mevcut Başkanı Cengiz Topel Yıldırım ve Ankara Bü ; yü ; kşehir Belediye Başkanı Melih Gö ; kç ; ek ile bir araya gelen Onursal Başkan Cemal Aydın , o gü ; n gerç ; ekleştirilen toplantı hakkında aç ; ıklamalarda bulundu . Basında bugü ; ne kadar ç ; ıkan haberlerin , o gü ; n yapılan gö ; rü ; şmeyi tam olarak aç ; ığa kavuşturmadığını belirterek , ' Şunu iyi saptamak gerekiyor . Birincisi ben o gü ; n Cengiz Topel Yıldırım ve Melih Gö ; kç ; ek ' in buluşmasına icabet etmiş bir misafirim . Sayın Topel Yıldırım , taraftar ve yö ; netici arkadaşlarla birlikte Melih Gö ; kç ; ek ile Pazar gü ; nü ; bir gö ; rü ; şme yaparak bir mutabakat sağlıyorlar . Sonrasında benim de katılacağım 3 ' lü ; bir toplantı arzu ettiklerini sö ; ylü ; yorlar . Ben de yapmam gerekeni yerine getiriyorum . İkincisi o toplantıya taraftar temsilcileri de geliyor . Orada yapılan gö ; rü ; şmenin sonuç ; bö ; lü ; mü ; nde ben arkadaşlara bir sual soruyorum . Sayın belediye başkanı geniş tabanlı , maddi ve manevi huzur getirecek bir ortam sağlayacağını sö ; ylü ; yor . Bu gelişmelerin Ankaragü ; cü ; ' nü ; n lehine veya aleyhine olup olmayacağını sordum . Ben burada Cemal Aydın ve ç ; evresi olarak alınacak karara her tü ; rlü ; desteği sağlayabileceğimizi sö ; yledim . Eğer evet sonucu ç ; ıkacaksa evetin oluşmasına , hayır diyorsanız yeni olacak gelişmelerde neler yapabileceğimizi dü ; şü ; nü ; rü ; z . Sonuç ; ne olursa olsun Cemal Aydın ve ekibi yer almayacak . Her hangi bir beklentim yok ve olamaz da . Eğer evet derseniz ben maddi ve manevi katkıda bulunabileceğimi sö ; yledim . Kimin evet deyip kimin hayır dediği ö ; nemli değil . Ö ; nemli olan yeni oluşumun Ankaragü ; cü ; ' nü ; n lehine olması ve Cemal Aydın ' ın bu oluşuma neler katabileceğidir ' dedi .

' İKİ TAKIMIN BİRLEŞMESİ İMKANSIZDIR '

Bir kulü ; bü ; n anonim şirketi diğerinin ise kamu yararına bir dernek olduğunu vurgulayan Onursal Başkan Aydın , ' ' Bü ; tü ; n ö ; zelliklerimi kullanarak sö ; ylü ; yorum ki nasıl elma ile armut birleşemezse Ankaraspor ile Ankaragü ; cü ; de birleşemez . Bu iki kulü ; bü ; n birleşebilmesi iç ; in o kadar fazla yasanın ikmal edilmesi lazım ki , buna zaman yetmez . Bizim anlatmaya ç ; alıştığımız şudur ; Kayseri , Konya ve Antalya illerini ö ; rnek gö ; stererek belediyelerin ve herkesin 100 . yılında bizde vardık demesi iç ; in elini taşın altına koyabilmesini sağlamak adına bir yö ; netim tarzı ortaya koyduk . Ama gö ; rdü ; m ki bazı ç ; evreler bunu anlamadı bazıları ise anlamak istemedi . bü ; tü ; n spor programalarında birleşme dedikodusu dolaşıyor fakat kimse aç ; ıpta sormuyor hukuk da bunun yeri var mıdır ya da bu adamlar ne yapmaya ç ; alışıyor diye . Eğer Ankaragü ; cü ; ' nü ; n iyi bir yerlere gelmesi milleti rahatsız ediyorsa benim sö ; yleyeceğim birşey yok . Ama hukuğun egemen olduğu bir devlette bunu sö ; ylü ; yorlarsa gerç ; ekten gü ; lmeye bile utanıyorum . Biz mevcut yö ; netimin belediyenin desteğini de alacak biç ; imde yapmaya ç ; alıştığı şeylere destekte bulunma ç ; abası iç ; erisindeyiz ' ' diye konuştu .

Pazar gü ; nü ; iptal edilen kongre hakkında konuşan Cemal Aydın , ' ' Verilen bazı beyanlar o arkadaşların kü ; ltü ; rü ; nü ; temsil ediyor . Sö ; ylenilene gö ; re ç ; ok sıkı tedbirler alınmış ve kongre gerç ; ekleşememiştir . Bu olay uzun sü ; re yö ; netimde olup da istifa etmiş bir arkadaşın verdiği resmi demeç ; le ortaya ç ; ıktı . Mevcut yö ; netim , denetleme kuruluna istenilen evrakların bir bö ; lü ; mü ; nü ; Cuma gü ; nü ; ve birazını daha ancak Cumartesi gü ; nü ; tevliğ etmiştir . Denetleme kurulu bunlarla tatmin olmamış ve federasyonla yazışmaya girmiştir . Dolayısıyla denetleme kurulunun kongre iç ; in gerekli olan raporunu hazırlama olanağı olmadığı iç ; in kongrenin yapılamayacağını belirtmiş ve Cuma gü ; nü ; ç ; oğunluğun sağlanamayacağını belirtmiştir . Cumartesi gü ; nü ; mevcut yö ; netim ile denetleme kurulu arasında saat 15 : 00 sularında gö ; rü ; şme devam ediyordu . Bir maddeye ilişkin olarak beni aradılar . Ben de bu şartlarda zaten kongrenin gerç ; ekleşemeyeceğini , ertelenmesinde bir mahsur olmayacağını ve denetleme kurulunun raporunun ö ; nemli olduğunu sö ; yledim . Bu nedenle ertelendi . Fakat Ankaragü ; cü ; ' nde ü ; ye ve delege bile değilken yö ; netici olmuş sadece bir dö ; nem futbolculuk yapmış bir zavallının , mü ; barek Ramazan gü ; nü ; nde ö ; lü ; lerin adını bu işe karıştıracak kadar basit olan kişilere cevap vermeyi uygun gö ; rmü ; yorum . Ben bu genel kurulun yapılmasında bir mahsur olmayacağına dair 320 delegeden imza topladım . Ö ; lü ; nü ; n adına imza atabilecek bir şerefsiz bugü ; ne kadar Ankaragü ; cü ; ' nde olmadı ' ' diye konuştu .

Yö ; netimde gü ; ç ; birliği ç ; erç ; evesinde yaşanan olaylardan dolayı istifa eden ve kulü ; bü ; n satıldığını iddia eden eski Ankaragü ; cü ; Futbol Şube Sorumlusu Hikmet Hancıoğlu ' nun sö ; ylediklerine değinen Onursal Başkan Cemal Aydın , konuşmasına şö ; yle devam etti :

' ' Ankaragü ; cü ; hiç ; kimsenin malı değildir . Bu konuda sö ; z sahibi de değildir o kişi . Cemal Aydın sayesinde hü ; rriyetine kavuşmuş birine cevap vermek de benim kü ; ltü ; rü ; me uymaz . Kongre bu hafta yapılacak . Biz alınan kararlara saygıyla yardımcı olmaya devam edeceğiz . Eğer bu konu nihayete ulaşırsa Ankaragü ; cü ; bü ; yü ; k bir kulü ; ptü ; r ve Pazar gü ; nü ; kongreyi gerç ; ekleştirir . Ankaragü ; cü ; ' nü ; n Pazar olacak gü ; n genel kurulu mecburidir . Bunu da hukuğu ç ; ok iyi bilenlere aç ; ıklamak istiyorum . Ankaragü ; cü ; ' nde hem denetim kurulu hem de 200 ' ü ; aşkın delege kongrenin olabileceğine dair mutabakata varmıştır . Bu başvuru 1 . sulh mahkemesine intikal etmiştir . Bu başvuruda mevcut yö ; netimin avukatları amaca karşılık olarak kongre alınmıştır diyerek basında aç ; ıklamada bulunmuşlardır . Dolayısıyla yapılması mecburi olmuş bir genel kurul haline gelmiştir . Arkadaşları uyarıyorum . Akıllarını başlarına alsınlar . Pazar gü ; nü ; Anakragü ; cü ; ' nde kongre gerç ; ekleşecektir . Ve bu genel kurul Ankaragü ; cü ; ' ne şimdiden hayırlı olsun . Amacımız transfer yapamayan , ü ; cret ö ; deyemeyen , vergi ve sigortasını yatırmaktan imtina eden , ileriye dö ; nü ; k herhangi bir yatırımı olmayan bir kulü ; bü ; ileri seviyelere taşımaktır . Herkes aday olmakta serbesttir ve hiç ; kimseye gö ; nü ; l kırıklığımız olmaz . Cemal Aydın ' a tenkit etmeye ç ; alışan zavallılara bir ç ; ift sö ; zü ; m var . Cemal Aydın ' ın 13 sene boyunca yaptıklarının daha iyisini yapabilecek varsa ö ; nü ; nde saygıyla eğilmeye hazırız . Ama elini taşın altına koymayanın da bağırmasına izin vermeyiz ' ' dedi .

Cengiz TopelOsmanlısporFutbol SporuAnonimYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı