USD (Alış - Satış) : 5,78 - 5,79 EURO (Alış - Satış) : 6,69 - 6,71

Devlet Bakanı Çağlayan:Türkiye'nin yolu çağdaş Atatürk yoludur

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'nin bir bütün olduğunun altını çizerek, 'Türkiye'nin yolu çağdaş Atatürk yoludur. Türkiye'yi bu hedeften hiç kimse döndüremez' dedi.

Güncel / 26 Ağustos 2009 Çarşamba 18:11
Devlet Bakanı Çağlayan:Türkiye'nin yolu çağdaş Atatürk yoludur

 

Malazgirt Zaferi ' nin 938 . yıldö ; nü ; mü ; kutlamalarına katılan Zafer Ç ; ağlayan , yaptığı konuşmada , Tü ; rkiye ' yi doğusu ile batısı ile demokratik ö ; lç ; ü ; ler doğrultusunda kalkındırmak iç ; in ç ; alıştıklarını belirterek , ' Bu topraklarda , Tü ; rkü ; ile Kü ; rdü ; ile Ç ; erkez ' i ve Laz ' ı ile bir arada kardeşç ; e yaşıyoruz . Yaşamaya devam edeceğiz . Et ve tırnak nasıl ayrılamazsa bizler de o şekilde ayrılamayız . Her zaman olduğu gibi yine bizleri ayırmak isteyenler olacaktır . Ancak bizler bu oyunlara gelmeyeceğiz . Barış ve kardeşlik duyguları iç ; erisinde yaşamamızı sü ; rdü ; rmeye devam edeceğiz ' dedi .

Tü ; rkiye ç ; ağdaşlaşma yolunda ilerlemeye başladığı zaman yoluna şer odaklarının ç ; ıktığını vurgulayan Ç ; ağlayan , ' Tü ; rkiye zenginlikleri ile en iyi yerleri hak ediyor . Eğer Tü ; rkiye enerjisini , bü ; tç ; esini , gencecik fidanlarını terö ; re kurban vermeseydi , bunun cevabını dü ; şü ; nmek zorundayız . Bu bö ; lgenin gelişmesini istemeyen bir takım dış odaklar birlik ve beraberliği bozmaya ç ; alışıyor . Onların bilmediği bir şey var . Yıllardan beri sü ; re gelen barış , kardeşlik ruhudur . Bizi kendimizden başka durduracak hiç ; bir gü ; ç ; yoktur ' diye konuştu .

Ç ; ağlayan , şunları sö ; yledi : ' Bundan tam 938 yıl ö ; nce atalarımız tarafından kurtarılan Malazgirt ' te aranızda yer almaktan gurur duyuyorum . Vatan coğrafyanın ruhu ile birleşen kutsal bir yerdir . Sakarya ' da , Dumlupınar ' da dö ; kü ; len kutsal kanların bedelidir vatan . '

Malazgirt Kaymakamı Bilal Yavaş ise , ' Malazgirt ' te Sultan Alparslan ' dan Ç ; anakkale ' de ve Kurtuluş Savaşı ' nda Gazi Mustafa Kemal Atatü ; rk ' ten gü ; nü ; mü ; ze kadar kü ; ltü ; rü ; yle , insanlığıyla , donanmasıyla , 3 kıtada hü ; kü ; m ferman olan , sevinci ve kederi paylaşan , bü ; yü ; k badirelerde omuz omuza veren milletimiz , 7 dü ; vele karşı birliğini , sevincini birlikte haykırdı . Bu muhteşem ve ö ; vü ; nü ; lecek tarihimizin ışığında , dü ; nyaya insanlığıyla ders veren ve merhametiyle ö ; rnek devletimiz 70 milyon insanına sahip ç ; ıkmaktadır ' dedi .

Kutlama tö ; renleri , temsili Alparslan ' ın askerleriyle beraber tö ; ren alanına gelmesi ve şehrin temsili anahtarını Devlet Bakanı Zafer Ç ; ağlayan ' a vermesiyle devam etti .

Ardından İstanbul Bü ; yü ; kşehir Belediyesi Mehteran Takımı tarafından gö ; steri sunuldu . Program , resmi geç ; itle sona erdi .

Tö ; renlere Devlet Bakanı Zafer Ç ; ağlayan , Muş Valisi Erdoğan Bektaş , Garnizon Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı , Bingö ; l Valisi İrfan Balkanlıoğlu , AK Parti Muş milletvekilleri Medeni Yılmaz ile Seracettin Karayağız , Muş Belediye Başkan Vekili Deniz Memiş , kamu kurum amirleri ile ç ; ok sayıda vatandaş katıldı .

( CİHAN )

Kurtuluş SavaşıSeracettin KarayağızAk PartiErdoğan BektaşMehteran TakımıYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı