USD (Alış - Satış) : 3,51 - 3,52 EURO (Alış - Satış) : 4,18 - 4,19

Bir Kürt açılımı da TRT'den

TRT’nin yeni reklam yönetmeliğine göre, farklı dil ve lehçelerle yayın yapan kanallar içinde o dil ve lehçede reklam yapılabilecek. Bu tür reklamlar sadece ait olduğu kanalda yayımlanacak.

Güncel / 26 Ağustos 2009 Çarşamba 11:43
Bir Kürt açılımı da TRT'den

 

Tü ; rkiye Radyo Televizyon Kurumu ' nun Resmi Gazete ' de yayımlanan yeni reklam yö ; netmeliğine gö ; re artık farklı dil ve lehç ; elerle yayın yapan kanallar kullandıkları dil ve lehç ; ede reklam yapılabilecek . Bu tü ; r reklamlar sadece ait olduğu kanalda yayımlanacak .

Yeni yö ; netmelik , radyo , televizyon ve diğer medya araç ; larında yayınlanacak reklamlarda , kanal ile reklam veren mü ; şterilerin uyması gereken kurallara ilişkin usul ve esasları dü ; zenlerken , Bu kanallar , gerektiğinde reklam kabul etmeyebilecek . Kabul ettiği reklamın yayınını durdurabilecek veya yayından kaldırabilecek .
Reklam sü ; relerinin bir bö ; lü ; mü ; nü ; ya da tamamını Tü ; rkiye Radyo Televizyon Kurumu Satış Yö ; netmeliği ' ndeki usul ve esasları uygulamak suretiyle satabilecek olan kanallar reklamlarda garanti , teminat veya aynı anlamı taşıyan başka sö ; zler kullanıldığı takdirde , bu hususlarla ilgili belgeleri ilgili kuruma ibraz edecek .
Yö ; netmelik gereği bü ; tü ; n ulusal ve yerel yayın organlarında olduğu gibi bu kanallarda da reç ; ete ile satışına izin verilen ilaç ; lar , alkollü ; iç ; kiler , sigara ve tü ; tü ; nler , yapımı , sağlığı koruma standartlarına uymayan gıda maddeleri , eş bulma veya mektuplaşma kuruluşlarının hizmetleri ile benzeri ü ; rü ; n ve hizmetlerin reklamı yayınlanamayacak
Ö ; zel eğitim ve ö ; ğretim kurumlarının yaptıkları eğitim ve ö ; ğretimle ilgili olarak bu kurumların adını , adresini , ü ; cretini , konusunu , programını , kurs ve ö ; ğretim devrelerini belirten reklamlar yalnız radyo yayınlarında yer alabilecek . Televizyonda ise kurum adı verilmeden kitap , dergi ve basılı yayınlarının reklamları yapılabilecek .
Reklamların tü ; rleri , yayın saatleri , başvuru yö ; ntemleri ve kullanılacak tip formları , kategori fiyatları ve rating bazlı birim saniye ü ; cretlerinin tespiti , her tü ; rlü ; indirim oranları , verilecek ajans komisyonu , risturn oranları , satış şartları , ö ; deme şekli ve sü ; resi , teminat alınıp alınmayacağı ve alınacaksa teminat miktarı , belli bü ; yü ; klü ; kte ve/veya kampanya şeklindeki reklam satışlarında uygulanacak ü ; cret ile promosyon reklam sü ; releri , yayın yer ve saatleri Genel Mü ; dü ; r tarafından tespit edilecek .
Reklam tarifeleri Kurumun internet sitesinde yayımlanacak . Ayrıca ajanslara ve reklam verenlere elektronik posta yoluyla bildirilecek .
Reklam sö ; zleşmelerinde imza yetkileri Genel Mü ; dü ; r tarafından belirlenecek .
Kurumun yurt dışına yö ; nelik yayın yapan radyo istasyonları ve televizyon kanalları , internet , internet tv , mobil tv ile teleteks yayınlarında , yayının yö ; neldiği ü ; lkelerin ve milletlerin ö ; zelliklerine gö ; re yabancı dillerde reklam yayını yapılabilecek .
Farklı dil ve lehç ; elerle yayın yapan kanallar iç ; inde o dil ve lehç ; ede reklam yapılabilecek . Bu tü ; r reklamlar sadece ait olduğu kanalda yayımlanacak .
Kurum , bu Yö ; netmeliğin uygulama esaslarına ilişkin alt dü ; zenleme yayımlayabilecek .
Yö ; netmelikle , Tü ; rkiye Radyo Televizyon Kurumu Reklam Yö ; netmeliği yü ; rü ; rlü ; kten kaldırıldı .
Bu yö ; netmeliğin yayımı tarihinden ö ; nce başlatılmış olan iş ve işlemler , yü ; rü ; rlü ; kten kaldırılan yö ; netmelik hü ; kü ; mlerine gö ; re sonuç ; landırılacak .

Garanti BankasıSigaraResmi GazetePromosyonYAZARLARTAMAMI

HEDONİZM ÇARKI

Süleyman Beledioğlu
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı