USD (Alış - Satış) : 5,55 - 5,56 EURO (Alış - Satış) : 6,39 - 6,40

Başbakan'ı edebe davet edeceğiz

Kılıçdaroğlu: Namussuz ve alçak kelimelerini yan yana kullanan tek başbakan Erdoğan'dır.

Siyaset / 26 Ağustos 2009 Çarşamba 09:46
Başbakan'ı edebe davet edeceğiz

 

Edremit ' te tatil yapan Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Grup Başkanvekili Kemal Kılıç ; daroğlu , parti binasında CHP ' li belediye başkanlarıyla bir araya geldi . Kılıç ; daroğlu burada basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı .
Gü ; ndemdeki ' demokratik aç ; ılım ' a deyinen Kemal Kılıç ; daroğlu , şö ; yle konuştu : ' Doğu ve Gü ; ney Doğu ' da yaşanan olayların bir sorun olduğunu hepimiz biliyoruz . Bu sorunun ç ; ö ; zü ; lmesi gerektiği konusunda hü ; kü ; metin yanlış adım attığı kanısındayım . Var olan sorunu ç ; ö ; zmek iç ; in , sorunun aç ; ık ve net bir tanımını ve ne yapmak istediğini ortaya koymak zorundaydı hü ; kü ; met . Eğer belli kişilerden , kurumlardan , siyasi partilerden gö ; rü ; ş alınması gerekiyor idiyse , bunu kamuoyunun ö ; nü ; ne pek getirmeden gö ; rü ; şleri toplamalıydı . Sayın Başbakan ' ın bu sü ; reci eleştiren bazı siyasi parti liderlerinden bazılarını alç ; aklıkla , bazılarını da , ç ; ok ö ; zü ; r diliyorum namussuzlukla suç ; laması ç ; ok ağırdır .

Tü ; rk siyasal yaşamında her halde bu iki sö ; zcü ; ğü ; yan yana kullanan tek başbakan var , o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan ' dır . Ve acı tarafı da , bu iki ağır sö ; zcü ; ğü ; n , cuma namazı ç ; ıkışında kullanılmış olmasıdır . Yani insanların daha sabırlı ve hoşgö ; rü ; lü ; olmaları gereken bir anda eğer siz bunları kullanabiliyorsanız , o zaman sizde ciddi bir sorun var demektir . Bedeninde bu sorunu yaşayan , hiddeti iç ; selleştirilmiş bir kişi , Kü ; rt sorununu ç ; ö ; zemez . Bu sorunu ç ; ö ; zecek kişide sabır olmalıdır . Sevecenlik olmalıdır . Hoşgö ; rü ; lü ; olmalıdır . Ama siz bü ; tü ; n bunları bir kenara bırakıp , hiddeti iç ; selleştirirseniz bu sorunu ç ; ö ; zemezsiniz , katmerleştirirsiniz . '

Amerika ' daki bazı sivil toplum kuruluşlarının uzun sü ; redir bu sorunun ç ; ö ; zü ; mü ; yle ilgili ç ; aba harcadıklarını bildiklerini belirten Kılıç ; daroğlu , ' Amerika ' nın Kuzey Irak ' tan ç ; ıkacağını , ç ; ıktıktan sonra da bu bö ; lgede bir ç ; atışmanın olması Amerika ' nın ç ; ıkarlarını zedeleyecektir . Bu ç ; ıkarların zedelenmemesi iç ; in bö ; lgede uyumun olması ve ç ; atışmanın olmaması gerekir . Kuşkusuz biz de aynı şeyi istiyoruz . Bir ç ; atışma olmasını istemiyoruz . Bö ; lgede bulunan halkların birbirlerini kucaklamalarını , kendi sorunlarını kendilerinin ç ; ö ; zmelerini biz de istiyoruz . O nedenle o bö ; lgede barışın ve dostluğun olmasını isteriz . Gö ; rü ; nen o ki , AK Parti , ister Amerikan projesi olsun , ister başka bir proje olsun , ç ; ö ; zü ; lmesi gereken bir sorunu ç ; ö ; zmek değil de , bu sorunu biraz derinleştirmekten yana bir politika izledi . ' diye konuştu .

İstanbul ' da yapılması gü ; ndeme gelen ü ; ç ; ü ; ncü ; boğaz kö ; prü ; sü ; ile ilgili bir soru ü ; zerine ise Kılıç ; daroğlu , kö ; prü ; değil , tü ; p geç ; it yapılmasından yana olduğunu belirtti . Kılıç ; daroğlu , ' Ulaşım sorunun ç ; ö ; zü ; lmesini , sadece İstanbullular değil , ü ; lkede yaşayan her yurttaş ister . Ama sorun , bu sorunun nasıl ç ; ö ; zü ; mleneceğindedir . Birinci kö ; prü ; yapıldı . İnsanlar , birinciyi yaparsanız ikinci kö ; prü ; ihtiyacı doğacak dediler . İkincisi yapıldı , bir sü ; re sonra ü ; ç ; ü ; ncü ; sü ; nü ; n yapılması isteği doğdu . Oysa , uzmanların en başından beri dile getirdiği , ç ; evreyi bozmayan , daha kısa sü ; rede daha ç ; ok kişinin taşınmasını ö ; ngö ; ren model , tü ; p geç ; ittir . Bu konuda da bir adım atıldı , ama 3 . kö ; prü ; yü ; yapmak İstanbul ' un ciğerlerini yok etmek gibi bir şey . Ç ; ü ; nkü ; İstanbul ' un Kuzey ' inde orman alanları var ve eğer oradan geç ; erse , o yolun kent iç ; i bağlantıları ortaya ç ; ıkacaktır . Bir sü ; re sonra da orası olağan ü ; stü ; bir rant alanı olacaktır . Bir anlamda da bunun gizli kapaklı bir biç ; imde uygulamasını gö ; rü ; yoruz . ' diye konuştu .

Başbakan Erdoğan ' ın ' Ben , Ulaştırma Bakanı ve Sayın Kadir Topbaş bir helikoptere bineceğiz ve 3 . kö ; prü ; nü ; n gü ; zergahını belirleyeceğiz . ' dediğini hatırlatan Kılıç ; daroğlu , ' Dü ; nyanın hangi ü ; lkesinde bir Başbakan , bir Ulaştırma Bakanı ve bir ana kentin belediye başkanı ç ; ıkarlar ve 3 . kö ; prü ; nü ; n geç ; eceği bir gü ; zergahı belirlerler? Nerede mü ; hendisler , ç ; evreciler? İnsan sormaz mı? En azından Sayın Başbakan bunu sö ; ylerken Tü ; rkiye Cumhuriyeti ' nde ç ; evrecilerin , ç ; evre mü ; hendislerinin , yol mü ; hendislerinin , o alanda ç ; aba harcayan pek ç ; ok sivil toplum kuruluşunun olduğunu dü ; şü ; nmelidir . ' şeklinde konuştu .
Partisinin Edremit teşkilatındaki programının ardından CHP ' li belediye başkanları ve parti yö ; netimi ile birlikte bir lokantada akşam yemeği yiyen Kılıç ; daroğlu , partililerle birlikte Ç ; amcı kö ; yü ; ne gitti . Kö ; ylü ; lere hitap eden Kılıç ; daroğlu , burada da Başbakan ' a yü ; klendi . Başbakan ' ın eylem yapan herkese saygı duyması gerektiğini belirten Kılıç ; daroğlu , ' Ö ; ğrencileri eylem yaparken edebe davet etmeyeceksin . Biz Başbakan ' ı edebe davet edeceğiz . Ü ; niversite genç ; liğini sindireceksin , sendikaları sindireceksin ' dedi .
' Bü ; tü ; n gazeteler manşetlerde Tayyip Erdoğan kahramandır diye yazsın istiyorlar . ' diyen Kılıç ; daroğlu , ' Kahraman değilsin arkadaş . ' diye seslendi .

Son zamanlarda gü ; ndeme gelen milletvekili plakalarına da değinen Kılıç ; daroğlu , şunları sö ; yledi : ' Recep Tayyip Erdoğan daha ö ; nce milletvekilliği iç ; in dokunulmazlık yetmedi diye şimdi milletvekilinin arabasına da dokunulmazlık istiyor . AKP , sö ; ylediği ile yaptığı taban tabana zıt olan bir partidir . AKP yoksuldan yana diyorsa , bilin ki yoksulu mahvedecektir . Dokunulmazlığı kaldıracağım diyordu , kaldırmadı . Şimdi ise milletvekillerine kırmızı plakalı araç ; verilecekmiş . Yolda milletvekili yolda giderken polis ç ; eviriyormuş , ç ; evirmesin . Yani milletvekilinin arabası da dokunulmaz olsun . Vallahi pes . Hangi ü ; lkede var bö ; yle bir şey . Buna işte o vekaleti geri alarak siz engel olabilirsiniz . '
Kö ; ylü ; ler tarafından sık sık alkışlanan Kılıç ; daroğlu ' na Yeter Ç ; etin ( 59 ) isimli yaşlı bir kadın Hacı Bektaş Veli ' nin bir tablosunu hediye etti .

BaşbakanPolitikaAk PartiMilletvekiliBasın KuruluşuYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı