USD (Alış - Satış) : 3,96 - 3,97 EURO (Alış - Satış) : 4,89 - 4,89

Rastgele katliam yapmış

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde aynı aileden 6 kişiyi öldürerek katliam yapan Şafak Köksal, ifadesinde, “Ormanda mantar topladığım sırada kamyonetiyle bölgeden geçen kayınpederimin araçtan bana ateş etmesi sonucu av tüfeğimle araca rastgele ateş açtım” ifadesi kullandı.

Güncel / 25 Ağustos 2009 Salı 10:59
Rastgele katliam yapmış

 

Geç ; tiğimiz gü ; n Zonguldak Ç ; aycuma ' da aynı aileden 6 kişinin ö ; lü ; mü ; ne neden olan Şafak Kö ; ksal ' ın ifadesi katliamı rastgele işlediğini ortaya koydu .
Kurtkö ; y kö ; yü ; Namazlık mevkisine mantar toplamaya gittiğini sö ; yleyen Kö ; ksal , &ldquo ; Yaklaşık 2 saat mantar aradım . Bir miktar mantar buldum , bu mantarları alarak stabilize yoldan kö ; ye doğru elimde av tü ; feği ve belimde ruhsatsız 7 , 65 milimetre ç ; apında tabancayla yü ; rü ; meye başladım . Saat 17 . 00 sıralarında Namazlık mevkisinde kesilmiş ağaç ; kü ; tü ; klerinin bulunduğu yerde keskin bir viraj vardı . Buraya geldiğimde bir araç ; sesi duydum , 5-10 saniye sonra aşağıdan yukarıya doğru Hü ; seyin Kö ; roğlu , eşi Havva ile kızları İlknur ve Zü ; lfiye ' nin bulunduğu kamyonetin geldiğini gö ; rdü ; m . Onlar da beni gö ; rdü ; . Hü ; seyin Kö ; roğlu ' nun sol elinde camdan ç ; ıkarılmış tabanca fark ettim&rdquo ; ifadesini kullandı . Tabancayı gö ; rü ; nce 3-5 metre koştuğunu ve arkamda 4-5 el silah atıldığını iddia eden Kö ; ksal &ldquo ; Ama bana isabet etmedi . Odunların arkasına kendimi atarak otomatik av tü ; feğiyle arabaya doğru rastgele ateş etmeye başladım ' ' ifadesini kullandı .
Ateş ettikten sonra kamyonetin sağ kapısından baldızları İlknur ve Zü ; lfiye ' nin dü ; ştü ; ğü ; nü ; dile getiren Kö ; ksal , şö ; yle devam etti :
' ' Hü ; seyin ve Havva Kö ; roğlu , arabayla ormana giden yola doğru kaç ; maya ç ; alışıyordu . Boşalan tü ; feğimi tekrar doldurdum ve aracın ö ; nü ; ne geç ; erek tekrar ateş etmeye başladım . Araç ; 30-40 metre gittikten sonra kendi kendine durdu . Araca gittiğimde Hü ; seyin ve Havva Kö ; roğlu ' nun ö ; lmü ; ş olduğunu gö ; rdü ; m . Debriyajın yanında gö ; rdü ; ğü ; m bir adet markasını hatırlayamadığım 9 milimetre ç ; apındaki tabancayı alarak yaya olarak uzaklaştım .
Babam İsmail Kö ; ksal evde kendi adına ruhsatlı otomatik av tü ; feğinin olmadığını fark edince beni araması iç ; in ağabeyim İsmail ' i motosikletle Namazlık mevkisine gö ; ndermiş . Ç ; ayır kö ; yü ; ne yaklaşık 2 kilometre kala ağabeyimle karşılaştım . Motosiklete binerek kö ; ye geldik . Evimizin ö ; nü ; nde ağabeyime Hü ; seyin , Havva , İlknur ve Zü ; lfiye Kö ; roğlu ' nu vurduğumu sö ; yledim . Bunun ü ; zerine ağabeyim elimdeki tü ; feği alarak eve gö ; tü ; rdü ; . ' '
KAÇ ; KURŞUN SIKTI ?

Şafak Kö ; ksal , daha sonra ağabeyinin ve babasının yanına gelerek koluna girmek istediğini ancak kendisinin ellerinden kurtulup eşinin oturduğu eve doğru koşmaya başladığını belirterek , ' ' Ü ; zerimde kendime ait ruhsatsız tabanca ve Hü ; seyin Kö ; roğlu ' nun arabasından aldığım tabancayla olay gü ; nü ; saat 21 . 00-21 . 30 ' da eşimin babasının evine gittim . Eşim perdeyi aç ; ıp dışarı baktı . Kendisine ' Oğlumu gö ; rü ; p gideceğim , bu benim son gü ; nü ; m ' dedim . O da bana ' Buradan git artık , oğlun ve karın yok senin ' dedi . Bu arada kayınbiraderim Aydın ' ın salonda av tü ; feğini doldurduğunu gö ; rdü ; m . Aydın bana ' Buradan git yoksa seni vururum ' dedi . Ben de kendisine ç ; ocuğumu 5 dakika gö ; rerek gideceğimi sö ; yledim . Bu sırada belimdeki 2 tabancayı ç ; ekerek salonun camından eşim Ayşe ve kardeşine rastgele ateş etmeye başladım . 9 milimetre ç ; apındaki tabancanın şarjö ; rü ; nde bulunan tahminen 10 mermiyi eşim Ayşe ' ye sıktım . Kaynım Aydın ' a ise her iki silahla ateş ettim , ne kadar mermi sıktığımı bilmiyorum . ' '
' ' Ç ; OK PİŞMANIM ' '
Kırılan camlardan elimi iç ; eri soktum evin giriş kapısını aç ; tım , bu sırada sağ kolumdan yaralandım diye konuşan Kö ; ksal , kapıyı aç ; ıp iç ; eriye girdiğini , ç ; ocuğunu alıp evine doğru ilerlerken babasını aradığını sö ; yledi . Babasına , &ldquo ; Ç ; ocuğumu aldım geliyorum , jandarmaya haber ver&rdquo ; diyen Kö ; ksal , &ldquo ; Babam da bana ç ; oktan haber verdiğini sö ; yledi . Eve geldiğimde anneme ç ; ocuğumu bıraktım . Babamla ağabeyim koluma girdi , kahvehaneye giderken kö ; yü ; n birinci azasına rastladık . Babam belimdeki silahları ona verdi . Kahvehanede oturduk , bir sü ; re sonra jandarma geldi . Beni ve silahları alarak karakola getirdiler&rdquo ; diye konuştu . Bir anlık sinir krizi ve ö ; fke neticesinde suç ; u işlediğini sö ; yleyen Kö ; ksal , ç ; ok pişman olduğunu , herkesten ö ; zü ; r dilediğini dile getirdi .
EŞİMİN ABİSİ KIZ KARDEŞİMİ KAÇ ; IRMIŞTI

Eşiyle geç ; en yıl kaç ; arak evlendiklerini belirten Şafak Kö ; ksal , ' ' Evliliğimiz olmadan 6-7 yıl ö ; nce kız kardeşim Nurdan ile eşimin ağabeyi Ali nişan yapmışlardı . Ancak kız kardeşim Ali ' yi sevmediği iç ; in başkasıyla kaç ; arak evlendi . Bu olaydan sonra Kö ; roğlu ailesi ile aramızda sü ; rtü ; şme ve soğukluk oldu&rdquo ; dedi . Ayşe ile yaklaşık 16 yaşımdan bu yana bazen telefonla bazen de yü ; z yü ; ze gö ; rü ; ştü ; klerini sö ; yleyen Kö ; ksal , &ldquo ; Askerliğimi yaptıktan sonra Ayşe ile konuştuk . Kız kardeşimin Ali Kö ; roğlu ile nişanlıyken başkasıyla kaç ; masından dolayı bizim evliliğimize onay verilmeyeceği kanaatine vararak kaç ; ma kararı aldık . Daha sonra babasının elini ö ; pmeye gittik . Zamanla eşim Ayşe ile aramızda meydana gelen kü ; ç ; ü ; k tartışmalarda hemen evimize gelerek kızını alıp gö ; tü ; rü ; yordu , birkaç ; gü ; n sonra eşimle konuşarak eve dö ; ndü ; rü ; yordum ' ' ifadelerini kullandı .
MUHTARLIK SEÇ ; İMİ GERGİNLİĞİ

Kayınpederinin 29 Mart seç ; imlerinde Ç ; ayır kö ; yü ; muhtar adayı olduğunu ancak kazanamadığını ifade eden Kö ; ksal , Seç ; im sonuç ; ları aç ; ıklandıktan sonra eşiyle kayınpederimin evine gittiğini , 9 aylık hamile olan eşinin , otururken sancılandığını ve hastaneye gö ; tü ; rdü ; klerinde ç ; ocuklarının doğduğunu sö ; yledi . &ldquo ; Hastaneden ç ; ıktıktan sonra Hü ; seyin Kö ; roğlu , eşimi ve ç ; ocuğumu alarak kendi evine gö ; tü ; rdü ; &rdquo ; diyen Kö ; ksal &ldquo ; Yaklaşık 2 ay kadar orada kaldılar . Sebep olarak da benim muhtarlık seç ; imlerinde kendisini desteklemememi gö ; sterdi . 2 ay sü ; reyle eşim ve ç ; ocuğumu gizli gizli kayınpederimin evinde ve bahç ; esinde gö ; rdü ; m ' ' ifadesini kullandı .
Hü ; seyin Kö ; roğlu ' nun konuşmaya gittiğinde kendisini kovduğunu , evine dö ; nmek isteyen eşini dö ; vdü ; ğü ; nü ; ileri sü ; ren Kö ; ksal , ' ' Kayınvalidem evden gitmem konusunda beni uyardı . Eşimi ve ç ; ocuğumu almadan gitmeyeceğimi sö ; yleyince kayınpederim gitmezsem beni vuracağını belirtti . Bunun ü ; zerine eve dö ; ndü ; m ' ' diye konuştu .
KAHVALTI HAZIRLAMAMAYLA BAŞLAYAN KAVGA
Bu yılın Haziran ayında evlerinin yağıştan zarar gö ; ren yerlerini tamir etmek iç ; in kum ve ç ; imento siparişi verdiğini sö ; yleyen Şafak Kö ; ksal , şunları kaydetti :
' ' Sabah eşimi kaldırarak kahvaltı hazırlamasını istedim . Eşim bana kahvaltı hazırlamayacağını sö ; yledi . Bir sü ; re sonra tekrar kendisine ' Bana kahvaltı hazırla ondan sonra istediğin kadar uyu ' dedim . O da bana bağırmaya başladı . Bunun ü ; zerine kolundan tutup mutfağa kadar ç ; ekerek gö ; tü ; rdü ; m . Sinirlerime hakim olamayarak tokat attım . Eşim ağlayarak eşyalarını toplamaya başladı . Ben de eşyaları toplamayı bırakmasını , ağlayan ç ; ocukla ilgilenmesini sö ; yleyerek kahvehaneye gittim . Bu sırada beni karakola şikayet etmiş . Bunun ü ; zerine tekrar eve gittim . Sinirlenerek ruhsatsız tek kırma av tü ; feğiyle eşimi korkutmak amacıyla mutfakta bir el ateş ettim . Bu sırada eşim kendisini yere attı . Daha sonra jandarma geldi , eşimi ve beni karakola gö ; tü ; rdü ; . Bu olayla ilgili davamız devam ediyor . ' '
Eşinin aynı gü ; n ç ; ocuğunu alarak babasının evine gittiğini , kendisini de ' ' Bu ç ; ocuğu bir daha gö ; remezsin ' ' diye tehdit ettiğini ö ; ne sü ; ren Kö ; ksal , şu iddialarda bulundu :
' ' Bu olaydan sonra eşim devamlı babasının evinde kaldı . Ben de ç ; ocuğumu hiç ; gö ; rmedim . Olaydan 10 gü ; n sonra kayınpederim ve oğlu Ali yolumu keserek ' Sen kim oluyorsun da kızıma silah ç ; ekiyorsun ' dedi . ' Siz insan değilsiniz ' diyerek sopayla bana saldırdı ancak vurmadı . Sonra ben kendilerine ' Kızınızdan geç ; erim ama ç ; ocuğumu size bırakmam ' dedim . ' '


JandarmaOrmanaFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı