USD (Alış - Satış) : 6,27 - 6,28 EURO (Alış - Satış) : 7,34 - 7,36

Sıcak Haber : Dinamo Zagreb:4 - Fenerbahçe:1 | CANLI!..

Rastgele katliam yapmış

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde aynı aileden 6 kişiyi öldürerek katliam yapan Şafak Köksal, ifadesinde, “Ormanda mantar topladığım sırada kamyonetiyle bölgeden geçen kayınpederimin araçtan bana ateş etmesi sonucu av tüfeğimle araca rastgele ateş açtım” ifadesi kullandı.

Güncel / 25 Ağustos 2009 Salı 10:59
Rastgele katliam yapmış

 

Geç ; tiğimiz gü ; n Zonguldak Ç ; aycuma ' da aynı aileden 6 kişinin ö ; lü ; mü ; ne neden olan Şafak Kö ; ksal ' ın ifadesi katliamı rastgele işlediğini ortaya koydu .
Kurtkö ; y kö ; yü ; Namazlık mevkisine mantar toplamaya gittiğini sö ; yleyen Kö ; ksal , &ldquo ; Yaklaşık 2 saat mantar aradım . Bir miktar mantar buldum , bu mantarları alarak stabilize yoldan kö ; ye doğru elimde av tü ; feği ve belimde ruhsatsız 7 , 65 milimetre ç ; apında tabancayla yü ; rü ; meye başladım . Saat 17 . 00 sıralarında Namazlık mevkisinde kesilmiş ağaç ; kü ; tü ; klerinin bulunduğu yerde keskin bir viraj vardı . Buraya geldiğimde bir araç ; sesi duydum , 5-10 saniye sonra aşağıdan yukarıya doğru Hü ; seyin Kö ; roğlu , eşi Havva ile kızları İlknur ve Zü ; lfiye ' nin bulunduğu kamyonetin geldiğini gö ; rdü ; m . Onlar da beni gö ; rdü ; . Hü ; seyin Kö ; roğlu ' nun sol elinde camdan ç ; ıkarılmış tabanca fark ettim&rdquo ; ifadesini kullandı . Tabancayı gö ; rü ; nce 3-5 metre koştuğunu ve arkamda 4-5 el silah atıldığını iddia eden Kö ; ksal &ldquo ; Ama bana isabet etmedi . Odunların arkasına kendimi atarak otomatik av tü ; feğiyle arabaya doğru rastgele ateş etmeye başladım ' ' ifadesini kullandı .
Ateş ettikten sonra kamyonetin sağ kapısından baldızları İlknur ve Zü ; lfiye ' nin dü ; ştü ; ğü ; nü ; dile getiren Kö ; ksal , şö ; yle devam etti :
' ' Hü ; seyin ve Havva Kö ; roğlu , arabayla ormana giden yola doğru kaç ; maya ç ; alışıyordu . Boşalan tü ; feğimi tekrar doldurdum ve aracın ö ; nü ; ne geç ; erek tekrar ateş etmeye başladım . Araç ; 30-40 metre gittikten sonra kendi kendine durdu . Araca gittiğimde Hü ; seyin ve Havva Kö ; roğlu ' nun ö ; lmü ; ş olduğunu gö ; rdü ; m . Debriyajın yanında gö ; rdü ; ğü ; m bir adet markasını hatırlayamadığım 9 milimetre ç ; apındaki tabancayı alarak yaya olarak uzaklaştım .
Babam İsmail Kö ; ksal evde kendi adına ruhsatlı otomatik av tü ; feğinin olmadığını fark edince beni araması iç ; in ağabeyim İsmail ' i motosikletle Namazlık mevkisine gö ; ndermiş . Ç ; ayır kö ; yü ; ne yaklaşık 2 kilometre kala ağabeyimle karşılaştım . Motosiklete binerek kö ; ye geldik . Evimizin ö ; nü ; nde ağabeyime Hü ; seyin , Havva , İlknur ve Zü ; lfiye Kö ; roğlu ' nu vurduğumu sö ; yledim . Bunun ü ; zerine ağabeyim elimdeki tü ; feği alarak eve gö ; tü ; rdü ; . ' '
KAÇ ; KURŞUN SIKTI ?

Şafak Kö ; ksal , daha sonra ağabeyinin ve babasının yanına gelerek koluna girmek istediğini ancak kendisinin ellerinden kurtulup eşinin oturduğu eve doğru koşmaya başladığını belirterek , ' ' Ü ; zerimde kendime ait ruhsatsız tabanca ve Hü ; seyin Kö ; roğlu ' nun arabasından aldığım tabancayla olay gü ; nü ; saat 21 . 00-21 . 30 ' da eşimin babasının evine gittim . Eşim perdeyi aç ; ıp dışarı baktı . Kendisine ' Oğlumu gö ; rü ; p gideceğim , bu benim son gü ; nü ; m ' dedim . O da bana ' Buradan git artık , oğlun ve karın yok senin ' dedi . Bu arada kayınbiraderim Aydın ' ın salonda av tü ; feğini doldurduğunu gö ; rdü ; m . Aydın bana ' Buradan git yoksa seni vururum ' dedi . Ben de kendisine ç ; ocuğumu 5 dakika gö ; rerek gideceğimi sö ; yledim . Bu sırada belimdeki 2 tabancayı ç ; ekerek salonun camından eşim Ayşe ve kardeşine rastgele ateş etmeye başladım . 9 milimetre ç ; apındaki tabancanın şarjö ; rü ; nde bulunan tahminen 10 mermiyi eşim Ayşe ' ye sıktım . Kaynım Aydın ' a ise her iki silahla ateş ettim , ne kadar mermi sıktığımı bilmiyorum . ' '
' ' Ç ; OK PİŞMANIM ' '
Kırılan camlardan elimi iç ; eri soktum evin giriş kapısını aç ; tım , bu sırada sağ kolumdan yaralandım diye konuşan Kö ; ksal , kapıyı aç ; ıp iç ; eriye girdiğini , ç ; ocuğunu alıp evine doğru ilerlerken babasını aradığını sö ; yledi . Babasına , &ldquo ; Ç ; ocuğumu aldım geliyorum , jandarmaya haber ver&rdquo ; diyen Kö ; ksal , &ldquo ; Babam da bana ç ; oktan haber verdiğini sö ; yledi . Eve geldiğimde anneme ç ; ocuğumu bıraktım . Babamla ağabeyim koluma girdi , kahvehaneye giderken kö ; yü ; n birinci azasına rastladık . Babam belimdeki silahları ona verdi . Kahvehanede oturduk , bir sü ; re sonra jandarma geldi . Beni ve silahları alarak karakola getirdiler&rdquo ; diye konuştu . Bir anlık sinir krizi ve ö ; fke neticesinde suç ; u işlediğini sö ; yleyen Kö ; ksal , ç ; ok pişman olduğunu , herkesten ö ; zü ; r dilediğini dile getirdi .
EŞİMİN ABİSİ KIZ KARDEŞİMİ KAÇ ; IRMIŞTI

Eşiyle geç ; en yıl kaç ; arak evlendiklerini belirten Şafak Kö ; ksal , ' ' Evliliğimiz olmadan 6-7 yıl ö ; nce kız kardeşim Nurdan ile eşimin ağabeyi Ali nişan yapmışlardı . Ancak kız kardeşim Ali ' yi sevmediği iç ; in başkasıyla kaç ; arak evlendi . Bu olaydan sonra Kö ; roğlu ailesi ile aramızda sü ; rtü ; şme ve soğukluk oldu&rdquo ; dedi . Ayşe ile yaklaşık 16 yaşımdan bu yana bazen telefonla bazen de yü ; z yü ; ze gö ; rü ; ştü ; klerini sö ; yleyen Kö ; ksal , &ldquo ; Askerliğimi yaptıktan sonra Ayşe ile konuştuk . Kız kardeşimin Ali Kö ; roğlu ile nişanlıyken başkasıyla kaç ; masından dolayı bizim evliliğimize onay verilmeyeceği kanaatine vararak kaç ; ma kararı aldık . Daha sonra babasının elini ö ; pmeye gittik . Zamanla eşim Ayşe ile aramızda meydana gelen kü ; ç ; ü ; k tartışmalarda hemen evimize gelerek kızını alıp gö ; tü ; rü ; yordu , birkaç ; gü ; n sonra eşimle konuşarak eve dö ; ndü ; rü ; yordum ' ' ifadelerini kullandı .
MUHTARLIK SEÇ ; İMİ GERGİNLİĞİ

Kayınpederinin 29 Mart seç ; imlerinde Ç ; ayır kö ; yü ; muhtar adayı olduğunu ancak kazanamadığını ifade eden Kö ; ksal , Seç ; im sonuç ; ları aç ; ıklandıktan sonra eşiyle kayınpederimin evine gittiğini , 9 aylık hamile olan eşinin , otururken sancılandığını ve hastaneye gö ; tü ; rdü ; klerinde ç ; ocuklarının doğduğunu sö ; yledi . &ldquo ; Hastaneden ç ; ıktıktan sonra Hü ; seyin Kö ; roğlu , eşimi ve ç ; ocuğumu alarak kendi evine gö ; tü ; rdü ; &rdquo ; diyen Kö ; ksal &ldquo ; Yaklaşık 2 ay kadar orada kaldılar . Sebep olarak da benim muhtarlık seç ; imlerinde kendisini desteklemememi gö ; sterdi . 2 ay sü ; reyle eşim ve ç ; ocuğumu gizli gizli kayınpederimin evinde ve bahç ; esinde gö ; rdü ; m ' ' ifadesini kullandı .
Hü ; seyin Kö ; roğlu ' nun konuşmaya gittiğinde kendisini kovduğunu , evine dö ; nmek isteyen eşini dö ; vdü ; ğü ; nü ; ileri sü ; ren Kö ; ksal , ' ' Kayınvalidem evden gitmem konusunda beni uyardı . Eşimi ve ç ; ocuğumu almadan gitmeyeceğimi sö ; yleyince kayınpederim gitmezsem beni vuracağını belirtti . Bunun ü ; zerine eve dö ; ndü ; m ' ' diye konuştu .
KAHVALTI HAZIRLAMAMAYLA BAŞLAYAN KAVGA
Bu yılın Haziran ayında evlerinin yağıştan zarar gö ; ren yerlerini tamir etmek iç ; in kum ve ç ; imento siparişi verdiğini sö ; yleyen Şafak Kö ; ksal , şunları kaydetti :
' ' Sabah eşimi kaldırarak kahvaltı hazırlamasını istedim . Eşim bana kahvaltı hazırlamayacağını sö ; yledi . Bir sü ; re sonra tekrar kendisine ' Bana kahvaltı hazırla ondan sonra istediğin kadar uyu ' dedim . O da bana bağırmaya başladı . Bunun ü ; zerine kolundan tutup mutfağa kadar ç ; ekerek gö ; tü ; rdü ; m . Sinirlerime hakim olamayarak tokat attım . Eşim ağlayarak eşyalarını toplamaya başladı . Ben de eşyaları toplamayı bırakmasını , ağlayan ç ; ocukla ilgilenmesini sö ; yleyerek kahvehaneye gittim . Bu sırada beni karakola şikayet etmiş . Bunun ü ; zerine tekrar eve gittim . Sinirlenerek ruhsatsız tek kırma av tü ; feğiyle eşimi korkutmak amacıyla mutfakta bir el ateş ettim . Bu sırada eşim kendisini yere attı . Daha sonra jandarma geldi , eşimi ve beni karakola gö ; tü ; rdü ; . Bu olayla ilgili davamız devam ediyor . ' '
Eşinin aynı gü ; n ç ; ocuğunu alarak babasının evine gittiğini , kendisini de ' ' Bu ç ; ocuğu bir daha gö ; remezsin ' ' diye tehdit ettiğini ö ; ne sü ; ren Kö ; ksal , şu iddialarda bulundu :
' ' Bu olaydan sonra eşim devamlı babasının evinde kaldı . Ben de ç ; ocuğumu hiç ; gö ; rmedim . Olaydan 10 gü ; n sonra kayınpederim ve oğlu Ali yolumu keserek ' Sen kim oluyorsun da kızıma silah ç ; ekiyorsun ' dedi . ' Siz insan değilsiniz ' diyerek sopayla bana saldırdı ancak vurmadı . Sonra ben kendilerine ' Kızınızdan geç ; erim ama ç ; ocuğumu size bırakmam ' dedim . ' '


JandarmaOrmanaYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı