USD (Alış - Satış) : 3,91 - 3,92 EURO (Alış - Satış) : 4,82 - 4,83

Macera uğruna 4 bin kilometre yürüyecek

İsviçre'de işsiz kalan macera tutkunu 26 yaşındaki Patrik Keller, Kudüs'e yürüyor. 160 günlük yolculuğun ardından Sakarya'nın Geyve ilçesine ulaşan Keller, Kasım ayında Kudüs'e varmayı planlıyor.

Güncel / 24 Ağustos 2009 Pazartesi 11:06
Macera uğruna 4 bin kilometre yürüyecek

 

Kudü ; s ' e gitmek ü ; zere Nisan ayında İsviç ; re ' den yola ç ; ıkan Keller , zorlu yü ; rü ; yü ; şü ; nde 2 bin 500 kilometrelik yolculuğun ardından Geyve İlç ; esi ' ne ulaştı . Yü ; rü ; yü ; şü ; nü ; D-650 kara yolunda sü ; rdü ; ren Keller , balık ç ; iftliğindeki işini kaybettikten sonra Kudü ; s ' e yü ; rü ; meye karar verdiğini sö ; yledi .

Macera tutkunu olduğunu kaydeden Keller , ' Yü ; rü ; meye başlamadan ö ; nce bir balık ç ; iftliğinde ç ; alışıyordum . İşimi kaybettim . Evde oturduğum bir gü ; n ' ne yapmam gerek ' diye dü ; şü ; ndü ; ğü ; m bir sırada Kudü ; s ' e yü ; rü ; me fikri aklıma geldi . Nasılsa kaybedeceğim bir şey yok dedim ve Kudü ; s ' e doğru yü ; rü ; meye başladım ' diye konuştu . Nisan ayında başladığı yolculukta 160 gü ; nden beri yollarda olduğunu kaydeden Keller , geç ; tiği ü ; lkelerdeki tarihi mekanları da gezdiğini belirtti . Yolculuğun kendisi iç ; in ç ; ok ilginç ; olduğunu anlatan İsviç ; reli maceraperest , şunları sö ; yledi : ' İsviç ; re ' den İstanbul ' a kadar 2 bin 200 kilometre yol yü ; rü ; yecektim . Ancak Romanya ' yı da gö ; rmek istedim . Bu nedenle yolumu 300 kilometre daha uzatttım . Geç ; tiğim yerlerde tarihi mekanları da gö ; rü ; yorum . Tü ; rkiye ' de İstanbul ' a hayran kaldım . Ayasofya ' yı gezdim . Avrupa yakasından Asya yakasına vapurla geç ; tim . 15-20 gü ; nden beri Tü ; rkiye ' de yü ; rü ; yorum . Ö ; zgü ; r olmak ç ; ok gü ; zel . '


Tü ; rkiye ' de kaldığı sü ; re iç ; erisinde hiç ; bir sorunla karşılaşmadığını dile getiren Keller , Tü ; rk insanının oldukç ; a misafirperver olduğunu sö ; yledi . Geceleri ç ; adırda kaldığını belirten Keller , ' Tü ; rkler gerç ; ekten ç ; ok iyiler . Beni sü ; rekli evlerine ç ; ağırıyorlar ve yiyecek veriyorlar . Evlerinde dinlenmemi sağlıyorlar . Tü ; rkiye ve Tü ; rkler hakkında ç ; ok heyecanlıyım , gerç ; ekten sıcak kanlı insanlar . Yolculuğumun tü ; mü ; nü ; yü ; rü ; yerek geç ; iriyorum . Zaman zaman insanlar , gel arabama bin , seni gö ; tü ; receğim diyor . Tü ; rkler hayır demeyi kabul etmiyorlar . Ben de 10 kilometre sizinle geleyim diyorum ' dedi . Macera tutkunu İsviç ; reli , 25 kiloyu bulan sırt ç ; antasıyla bin 500 kilometre daha yol yü ; rü ; yerek Kasım ayında Kudü ; s ' e ulaşmayı planladığını dile getirdi . Keller , sö ; zlerini şö ; yle sü ; rdü ; rdü ; ; ' Hatay ' a kadar yü ; rü ; yeceğim . Daha sonra Kudü ; s ' e ulaşacağım . Yolculuğum hac amacı da taşıyor ama benim iç ; in asıl ö ; nemli olan bu değil . Benim iç ; in ö ; nemli olan yolculuğum . İnsanların nasıl yaşadıklarını gö ; rü ; yorum . Tam olarak kaç ; gü ; n daha sü ; receğini bilmiyorum . Kudü ; s ' e daha ilk kez gideceğim iç ; in , Kudü ; s hakkında bir şey sö ; yleyemeyeceğim . Benim iç ; in Kudü ; s ' ü ; ziyaret etmek ç ; ok ö ; nemli değil , benim iç ; in ö ; nemli olan yolu yü ; rü ; mek , bu benim esas amacım . Toplamda 4 bin kilometre yol yü ; rü ; mü ; ş olacağım . Dö ; nü ; şte yü ; rü ; meyeceğim , uç ; akla dö ; neceğim . Kudü ; s ' te iki gü ; n kalacağım '

AvrupaRomanyaAyasofyaFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı