USD (Alış - Satış) : 5,33 - 5,34 EURO (Alış - Satış) : 6,09 - 6,10

AK Parti'den Bahçeli'ye gönderme

“MHP terör sorununun çözülmesinde rahatsız mıdır? Akan kanın durmasından rahatsız mıdır?'

Siyaset / 24 Ağustos 2009 Pazartesi 12:34
AK Parti'den Bahçeli'ye gönderme

 

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ , TBMM ' de dü ; zenlediği basın toplantısında MHP ' ye ve Bahç ; eli ' ye ç ; ok sert yanıt verdi . Bozdağ , APO yakalanıp Tü ; rkiye ' ye getirildikten sonra dö ; nemin Başbakanı Bü ; lent Ecevit ile Başbakan Yardımcıları Devlet Bahç ; eli ve Mesut Yılmaz ' ın imzasının altında yer aldığı belgeyi de basın mensuplarına gö ; sterdi .

Terö ; r sorununun ç ; ö ; zü ; m adresi TBMM olduğunu sö ; yleyen Bozdağ , ' Bugü ; ne kadar ü ; lkemizin yaşadığı bü ; tü ; n sorunları ç ; ö ; zen bu meclistir . Bundan sonra da bö ; yle olacaktır ' dedi . TBMM dışında ç ; ö ; zü ; m adresi gö ; sterilmesinin ve farklı değerlendirmelerde bulunmanın ç ; ö ; zü ; m sü ; recini sabote etmek ve ç ; ö ; zü ; nü ; istememekten başka anlam taşımadığını belirterek bu sorun Tü ; rkiye ' nin sorunu olduğunu , ç ; ö ; zü ; m sü ; recinde yaptıkları gö ; rü ; şmelerin bir muhatap arayışı değil , ç ; ö ; zü ; mü ; birlikte inşa etme amacını gü ; ddü ; ğü ; nü ; ifade etti .
Bozdağ ; ' Terö ; r sorununun ç ; ö ; zü ; mü ; nü ; milletimizle beraber sağlayabiliriz . Bu sorunun ç ; ö ; zü ; mü ; ne dair fikri olan kim varsa katkı vermeye ç ; ağırıyorum . Bu proje milli bir projedir . Sayın Bakan daha işin başında bunun bir devlet politikası olduğunu sö ; ylemiştir . En son yapılan MGK toplantısında da destek kararı ç ; ıktı . Ama bü ; tü ; n bunlara rağmen sayın Devlet Bahç ; eli bunun bir Amerikan projesi olduğunu sö ; yledi . Bunu kabul etmek mü ; mkü ; n değildir .
Sayın Bahç ; eli Tü ; rkiye Cumhuriyeti ' ni her zaman kü ; ç ; ü ; k gö ; rme kompleksinden vazgeç ; melidir . Bir adım atıldığında bunun arkasında kim var diye dü ; şü ; nmek devletimizi ve milletimiz aşağılamaktır ' dedi .

Bekir Bozdağ konuşmasını şu şekilde sü ; rdü ; rdü ; : ' Bu sü ; rece bü ; tü ; n sivil toplum destek verdi . Siyasi parti liderleri destekledi , uyarılarda bulundu . Basın da ç ; oğunlukla destek veriyor .
Tü ; rkiye ' deki tü ; m kurum ve kuruluşlar , analar ve babalar ç ; ö ; zü ; m diyor . Ama birileri bundan rahatsız oluyor . MHP ve Bahç ; eli ö ; n kabulle , daha sü ; rercin başında ç ; ö ; zü ; m diyenleri hain ilan etti .
Bö ; yle birşey olabilir mi? Siz ü ; lkede huzur olsun , kan dursun , artık şehit cenazeleri gelmesin diyorsunuz size hain diyor .
MHP terö ; r sorununun ç ; ö ; zü ; lmesinde rahatsız mıdır? Akan kanın durmasından rahatsız mıdır? Şehit cenazelerinin bir daha ortaya ç ; ıkmayacak olmasından rahatsız mıdır? Şehit cenazelerini siyasi hamasetinin ortamı mı zannediyor?
Yok terö ; rü ; n bitmesinden yanaysa ç ; ö ; zü ; m ö ; nerisi nedir? Kanı nasıl durdurmayı planlıyor? Hü ; kü ; mete sö ; ylemeyecekse de halka bunu aç ; ıklamalı . Gelin kamuoyuyla paylaşın . Biz CHP ' nin raporlarını , beyanlarını takip ediyoruz .
Ama MHP ' nin gö ; rü ; şlerini ö ; ğrenme şansımız olmamıştır .

Asıl ihanet gö ; zyaşının dinmesini istememektir . Asıl ihanet istismar edilecek , hamaset nutukları atılacak şehit cenazelerinin gelmemesine engel olmaktır .

Milliyetç ; iliği farklı yorumladığında dü ; nya ç ; ok farklı noktalara gitti . Hitler de milliyetç ; iliği farklı yorumladı Almanya ve dü ; nya ç ; ok acılar ç ; ekti . Yugoslavya ö ; rneğinde de aynı . Tü ; rkiye geç ; mişte bundan ç ; ok ç ; ekti . O yü ; zden biz bü ; tü ; n aşırılıklara karşıyız .

Esas Amerikan projesi Ö ; calan ' ın boynundan ipi ç ; ıkarma projesidir . MHP de o dö ; nem bu projenin bayraktarlığını yaptılar . Seç ; imden ö ; nce meydanlarda ' bizi meclise gö ; nderin APO ' yu asalım . Bizden başka kimse onu asamaz . Asamazsak kendimizi asarız ' dediler ve halk da bunlara inandı oy verdi meclise gittiler . APO ' nun idam kararı kesinleşti . Tü ; m işlemler tamamlandı dosya Başbakanlık ' a gitti . Başbakanlık ' ta bu dosyanın bekletilmesini Sayın Bahç ; eli sağlamıştır . İşte imzası da burada .

İktidardaydınız siz Sayın Bahç ; eli . Erciyes ovasında kurt Ankara ' da kuzu olmakla olmuyor bu işler . Orada burada bağırıp ç ; ağırmak kolay , Ankara ' da da TBMM ' de de bağırmak lazım . '

BaşbakanŞehitMesut YılmazTbmmAlmanyaYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı