USD (Alış - Satış) : 6,27 - 6,28 EURO (Alış - Satış) : 7,38 - 7,39

2 milyar dolarlık serveti için öldürülmüş

İzmir'de 7 yıl önce kaybolan ve ardından cinayete kurban gittiği ortaya çıkan demir çelik fabrikaları sahibi Sezai Rahmin Özden'in ailesi, hile ve tehditle ellerinden alınan hisselerini geri alabilmek için hukuk savaşı başlattı.

Güncel / 24 Ağustos 2009 Pazartesi 18:06
2 milyar dolarlık serveti için öldürülmüş

 

Ö ; ldü ; rü ; ldü ; kten sonra kolları ve bacakları kesilip alç ; ıya alınarak denize atılan , vü ; cudunun geri kalanı ise ormanlık bir alana gö ; mü ; len Ö ; zden ' in , oğlu Sü ; leyman Ö ; zden ( 27 ) avukatlarıyla birlikte basın toplantısı dü ; zenleyerek , mafya tarafından el konulan yaklaşık 2 milyar dolarlık mal varlıklarını geri almaya ç ; alışacaklarını sö ; yledi .

Katil zanlıları arasında bulunan ve yanlarında pazarlama mü ; dü ; rü ; olarak ç ; alışan M . E . ' nin , iç ; ç ; amaşırından oturduğu eve kadar sahip olduğu her şeyi babasının aldığını belirten Ö ; zden , kendisine ekmek veren kişiye ihanet ettiğini sö ; yledi . M . E . ile son olarak , babasının kaybolduğu tarihten 10 gü ; n sonra gö ; rü ; ştü ; ğü ; nü ; , fabrikanın bedelini ö ; dediğini , bu sebeple her şeyin sahibi olduğunu sö ; yleyen M . E . ' nin kendisini kovduğunu anlatan Ö ; zden , ' Ben de ö ; deme yaptığı makbuzlarını ve dekontları gö ; stermesini istedim . Elden ö ; dediğini sö ; yledi . Daha sonra beni , bir daha fabrikaya gitmemem yö ; nü ; nde beni tehdit etti ' dedi . Fabrikadaki hisselerin yü ; zde 51 ' inin annesine ait olduğunu aktaran Sü ; leyman Ö ; zden , M . E . ' nin bunları da kendilerinden silah zoruyla aldığını iddia etti .


Ailenin avukatı Mü ; rsel Ü ; nlü ; ise , ö ; lü ; m kaydıyla birlikte Ö ; zden ' in eşi Zehra , oğulları Sü ; leyman ve İsmail adına bu davayı hukuken yü ; rü ; teceklerini kaydetti . İşadamı Sezai Rahmi Ö ; zden ' in hayatını değiştiren iki ö ; nemli olay olduğunu anlatan Ü ; nlü ; , şunları sö ; yledi : ' İlk olay , mü ; vekkilimin babası Sezai Ö ; zden ' in , Alaattin Ç ; akıcı ve Erol Evcil tarafından vurdurulmak kaydıyla şimdiki adı ERG Metal Sanayi A . Ş . , eski adı Say Metal A . Ş . olan firmadaki hisselerinin yasadışı yollardan el değiştirilmesidir . Diğer olay da ç ; ok ciddi bir mal varlığı ortaklığı teşkil eden M . E . ve avukatı T . T . tarafından yapılan komplo sonucunda Sö ; zden Demir Ç ; elik A . Ş . ve Sö ; zer Demir Ç ; elik A . Ş . hisselerine el koyulmasıdır . Birinci etapta Ç ; akıcı grubu tarafından tehdit edilen ve ayağından vurdurulmak suretiyle hisseleri Evcil ' e geç ; irilen Sezai Rahmi Ö ; zden ' i , daha sonraki sü ; reç ; te Mustafa E . ve avukatı ö ; ldü ; rtmü ; ş . Onun ö ; lü ; mü ; nü ; fırsat bilerek Sö ; zer Demir Ç ; elik A . Ş . ve Sö ; zden Demir Ç ; elik A . Ş . ' de ciddi hukuki hilelere başvurmuş . Toplamda 2 milyar doları bulan servet , ç ; ıkar amaç ; lı suç ; ö ; rgü ; tlerinin eline geç ; miş . '


Avukat Bü ; lent Kaç ; ar da , amaç ; larının hile ve tehditle alınan 2 milyar dolar civarındaki hisselerin aileye geri verilmesini sağlamak olduğunu belirtti . Ö ; zden ' in ö ; ldü ; rü ; lmesiyle birlikte ailenin derin yaralar aldığını ve yardıma muhtaç ; hale geldiğini ifade eden Kaç ; ar , ' Babaları bir servet bırakmasına rağmen ellerinde hiç ; bir şey bulunmaması , hukuken bir ayıp niteliğinde . Bu yö ; nde davaları aç ; ıp sonuç ; landırmayı dü ; şü ; nü ; yoruz . Hile ve tehditle alınan hisse senetlerinin , devrinin iptal edilerek mü ; vekkillerime geri verilmesine ç ; alışacağız ' şeklinde konuştu .

Basın KuruluşuErol EvcilYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı