USD (Alış - Satış) : 4,03 - 4,04 EURO (Alış - Satış) : 4,97 - 4,98

Başbakan Erdoğan'a 'Law silahlı' suikast planı

Üçüncü Ergenekon iddianamesinin ek klasörlerinde, eski Özel Harekât Dairesi Başkan Vekili Şahin'le, Yarbay Dönmez'den elde edildiği belirtilen suikast planlarının çizimleri yer alıyor.

Güncel / 22 Ağustos 2009 Cumartesi 09:53
Başbakan Erdoğan'a 'Law silahlı' suikast planı

 

Ergenekon soruşturmasının ü ; ç ; ü ; ncü ; iddianamesinin ek klasö ; rlerinde Tü ; rkiye ' yi karışıklığa gö ; tü ; rmek amacıyla planlandığı ileri sü ; rü ; len suikastlarla ilgili ayrıntıları gö ; steren ç ; izimler , yer aldı . Eski Ö ; zel Harekâ ; t Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin ve Yarbay Mustafa Dö ; nmez ' den elde edildiği belirtilen suikast planlarının ç ; izimleri , &ldquo ; Bazı suikastlarda eylem aşamasına yaklaşmış&rdquo ; diye yorumlanıyor .

ERGENEKON SORUŞTURMASININ 41 . KLASÖ ; RÜ ; NDE İKİ HEDEF
Şahin ' den ele geç ; irildiği belirtilen belgeler , Alevi Bektaşi Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Balkız ve Ermeni Patriği Mesrop Mutafyan ' a , Yarbay Dö ; nmez ' den ele geç ; irildiği ileri sü ; rü ; len belgeler , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ' a yö ; nelik suikast planını gö ; steriyor .
41 . klasö ; rde yer alan belgelere gö ; re suikastı yapacak olan ö ; zel harekâ ; t polisleri ve teğmenlerden oluşan tim ' e S-1 adı verilmiş . Klasö ; rde eski Ö ; zel Harekâ ; t Dairesi Başkan Vekili Şahin ' in yaptığı bir telefon gö ; rü ; şmesinde , &ldquo ; Tü ; rkiye ' nin iç ; temizliğinden sorumluyuz . Ç ; ok ö ; zel bir birlik kuruyoruz , yani biz yetki olarak da her şeyde , herkesin ü ; stü ; ndeyiz . Kimseden emir komuta almıyoruz&rdquo ; sö ; zleri , bu oluşumun ö ; nemli kanıtlarından biri olarak yer alıyor .
Bu belgeler arasındaki Alevi Bektaşi Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Balkız ' a yö ; nelik olan suikast planı &ldquo ; 6 . eylemin icrası&rdquo ; başlığını taşıyor . Suikast planında , Balkız ' ın evinin bulunduğu sokağın fotoğrafları ve krokisi , hedef alınacak binanın fotoğrafları , cadde ve sokak haritası , eylemin hangi saatte yapılacağına kadar ç ; eşitli ayrıntılar bulunuyor . Planda , sö ; z konusu timin Balkız ' a bombalı suikastı nasıl yapacağı ve olay yerinden ayrılış şekli de belirtiliyor .
Alevi Bektaşi Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Kazım Genç ; ' e de bombalı suikast hazırlığı yapılmış . Suikast ' ı gerç ; ekleştirecek tim mensuplarının isimleri alfabetik sıraya gö ; re gö ; steriliyor . Suikast planlarındaki ö ; nemli hedeflerden biri de Ermeni Patriği Mesrop Mutafyan . Krokilerde Mutafyan ' ın evinin planları , gidiş geliş gü ; zergâ ; hları ve zamanları da ayrıntılı olarak gö ; steriliyor . Ayrıca Şahin ' den elde edilen suikast planları arasında Ankara ' da bü ; yü ; k bir alışveriş merkezine yö ; nelik eylem planı da var . Bu alışveriş merkezinin bulunduğu nokta harita ü ; zerinde gö ; steriliyor . Kat planları ayrı ayrı anlatılarak bomba yü ; klü ; araç ; la bir saldırı planlandığı anlaşılıyor .

YARBAY ' IN EVİNDEN BAŞBAKAN ERDOĞAN ' A SUİKAST PLANI Ç ; IKTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ' a yö ; nelik suikast palanının , tutuklu Ergenekon sanıklarından Yarbay Mustafa Dö ; nmez ' in evindeki aramalarda ele geç ; irildiği belirtilirken , bu planın krokilerinde de Başbakanlık konutu ve ç ; evresi , haritalar ü ; zerinde gö ; steriliyor .
Yarbay Dö ; nmez ' in ajandasında Başbakanlık konutunun ç ; evresindeki yü ; rü ; yü ; ş yolları krokiler halinde yer alırken , silahların bulunduğu Ankara Sincan ' daki Zir Vadisi ' nin de krokisi bulunuyor . Bu belgeler , Başbakanlık konutuna LAW silahıyla saldırı planının delili olarak gö ; steriliyor .

Başbakan Erdoğan ' a suikast planı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ' a yö ; nelik olduğu belirtilen suikast planının krokilerinde Başbakanlık konutu nun ç ; evresi ayrıntılı olarak gö ; steriliyor . Yü ; rü ; yü ; ş yolları tek tek belirtiliyor

Ali Balkız ' a suikast planı

BaşbakanErmeniZir VadisiAlışverişErgenekon DavasıFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı