USD (Alış - Satış) : 4,70 - 4,71 EURO (Alış - Satış) : 5,51 - 5,52

Vali Hüseyin Aksoy tarımcılığın önemine değindi.

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, turizm ve lojistik sektörleriyle ön plana çıkan Mersin'de en önemli sektörlerinin başında tarımın geldiğini belirtti.

Güncel / 21 Ağustos 2009 Cuma 16:37
Vali Hüseyin Aksoy tarımcılığın önemine değindi.

 

Mersin Kalkınma ve İşbirliği Konseyi ( MEKİK ) Birleştirilmiş Daimi ve Yü ; rü ; tme Kurulu toplantısı , Vali Hü ; seyin Aksoy başkanlığında toplandı . Ticaret Borsası ' nda gerç ; ekleştirilen toplantının aç ; ılış konuşmasını yapan Vali Hü ; seyin Aksoy , MEKİK bü ; nyesinde oluşturulan 10 ayrı komisyonun ç ; alışmalarını sü ; rdü ; rdü ; ğü ; nü ; ve raporlarını hazırladıklarını kaydetti .

Daha ö ; nce Kü ; ltü ; r ve turizm komisyonu , spor komisyonu , ulaştırma komisyonu , lojistik komisyonu ve enerji komisyonunun raporlarını sunduğunu hatırlatan Aksoy , tarım komisyonunun da hazırladığı raporu bu toplantıda sunacağını dile getirdi . Tarımın , Mersin ' in en ö ; nemli konularının başında geldiğini ifade eden Aksoy , RIS Mersin Projesi kapsamı iç ; erisinde de ö ; ncelikli sektö ; rlerin başında tarımın geldiğini , tarımla ilgili olarak RIS platformu kapsamında bir ç ; alışma grubu bulunduğunu sö ; yledi .

Amaç ; larının , Mersin ' de tarımı daha iyi noktaya taşımak olduğunu kaydeden Aksoy , ' Ç ; alışma grubunda yer alan arkadaşlarımız da bugü ; n burada bizlerle birlikteler . Karşılıklı gö ; rü ; ş alışverişi ile bu raporumuzu değerlendireceğiz . Ö ; nü ; mü ; zdeki sü ; reç ; te daha anlamlı ç ; alışmaları hep beraber gerç ; ekleştireceğiz ' diye konuştu . Mersin ' in bir inovasyon ç ; alışması yaparak tarım ve tarıma dayalı sanayi , lojistik ve turizm olmak ü ; zere 3 konuda hedef belirlediğini hatırlatan Aksoy , lojistik master planının ihalesinin yapıldığını , turizm ve tarım master planının da İl Ö ; zel İdaresi ' nce ihalesinin programa alındığını ve bunlarla ilgili ç ; alışmaların da son noktaya geldiğini vurguladı .

Tarım master planının ö ; nü ; mü ; zdeki sü ; reç ; te tamamlanmış olacağını ifade eden Aksoy , ' Tarım master planı , tarımda neyi , nasıl yapacağımızı daha rahat gö ; rebilmemiz adına bize ç ; ok ö ; nemli katkı sağlayacak . Toplantımızda MEKİK ü ; yelerinin dışında tarım sektö ; rü ; nde gö ; rev alan sivil toplum ö ; rgü ; tü ; temsilcileri , ü ; retici birlikleri ve odalarımız da var . Onların da bizlere , tarımın geliştirilmesi adına katkı vermelerini bekliyoruz ' dedi .

AKDENİZ OLİMPİYATLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ

Mersin ' in , 2017 yılında yapılacak Akdeniz Oyunlarına aday olduğunu anlatan Aksoy , 2013 Akdeniz oyunlarında kaybettikleri şansı bu defa kaybetmek istemediklerinin altını ç ; izdi . 2017 ' de yapılacak olan Akdeniz Oyunlarına ev sahipliği yapmak iç ; in geç ; mişte var olan birikimlerden de yararlanmak suretiyle adaylık talebini yineleyeceklerini vurgulayan Aksoy şö ; yle devam etti : ' Bu kapsamda , Bü ; yü ; kşehir Belediyesi ve Sivil Toplum Ö ; rgü ; tleri ile yaptığımız gö ; rü ; şmelerde herkeste bu kararlılığı gö ; rdü ; k . Bu isteğimizi 26 Mayıs ' ta Devlet Bakanımız Faruk Nafiz Ö ; zak ' a , Tü ; rkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanlığı ' na ve Genç ; lik Spor Genel Mü ; dü ; rlü ; ğü ; ' ne ilettik . Milli Olimpiyat Komitesi ' nden bize gelen cevap , Tü ; rkiye iç ; inden başka mü ; racaatların da olduğu ve bunlar arasında bir değerlendirme yapılacağı yö ; nü ; ndeydi . Meclislerimizden alacağımız bir kararla , 2017 ' de yapılacak Akdeniz oyunlarına , Mersin ev sahipliği yapma fırsatı bulursa , her tü ; rlü ; desteği vereceğimizi tarif eden bir kararın dosyamıza konulması elimizi biraz daha gü ; ç ; lendirecek '

Daha sonra , tarım komisyonu sö ; zcü ; sü ; Murat Ç ; elebi , ' Tarım Komisyonu Sonuç ; Raporu ' nu MEKİK ü ; yeleri ile paylaştı .

MersinTarımOlimpiyatFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı