USD (Alış - Satış) : 6,27 - 6,28 EURO (Alış - Satış) : 7,38 - 7,39

Erdoğan:İspat edemezlerse alçaktırlar, namussuzdurlar

Erdoğan, 'ABD kaynaklı açılım' eleştirisine sert çıktı: İspatlayamazlarsa alçaktırlar

Güncel / 21 Ağustos 2009 Cuma 15:18
Erdoğan:İspat edemezlerse alçaktırlar, namussuzdurlar

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , demokratik aç ; ılım konusunda kapıları kapatan MHP ' ye sert mesajlar gö ; nderdi . Aç ; ılım sü ; recinin ABD kaynaklı olduğunu iddia eden MHP ' lilere tepki gö ; steren Erdoğan , ' Bunu ispat ederlerse biz her şeye hazırız . Ama ispat edemezlerse alç ; aktırlar , namussuzdurlar ' dedi . Erdoğan , Abdullah Ö ; calan ' ın idam cezasının sü ; men altı edildiğini sö ; yleyerek , ' Bunu hangi iktidar yaptı? ' diye sordu . Erdoğan , İstanbul Bü ; yü ; kşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ' ın ü ; ç ; ü ; ncü ; kö ; prü ; ye ilişkin yaptığı aç ; ıklamanın gü ; zergahla ilgisinin olmadığını sö ; yledi .

Başbakan Erdoğan , cuma namazını Dolmabahç ; e ' de bulunan Bezm-i Alem Valide Sultan Camii ' nde kıldı . Namaz sonrası camiden ç ; ıkan Erdoğan ' a ç ; ok sayıda vatandaş sevgi gö ; sterilerinde bulundu . Basın mensuplarının burada sorularını yanıtlayan Erdoğan demokratik aç ; ılım ile ilgili ö ; nemli mesajlar verdi . MHP ' ye sert mesajlar yolladı .

MHP Genel Başkanı Devlet Bahç ; eli ' nin sert muhalefetini hatırlatan bir basın mensubu ' MHP , hü ; kü ; metin Ö ; calan ' ı muhatap alacağını iddia ediyor ' yö ; nü ; nde bir soru yö ; neltti . Erdoğan bu konuyla ilgili ise şunları sö ; yledi : ' Bu konuda fazla konuşmak istemiyorum . Ç ; ü ; nkü ; şu anda bir barış sü ; recini sü ; rdü ; rmenin gayreti iç ; erisindeyiz . Ben bü ; tü ; n medya ve Tü ; rk halkına şunu sö ; ylü ; yorum : Tü ; rkiye ' de idam cezası kalkmadan ö ; nce bu ü ; lkenin iktidarında kim vardı? DSP vardı MHP vardı ANAP vardı . Ö ; calan yakalanıp getirildiği zaman acaba idamı ile alakalı kararını sumen altında bekleten iktidar kimdi? Bunlar değil miydi? Bunlar şimdi neyi konuşuyorlar? Nasıl kendilerinde bu tü ; r şeyi konuşma hakkını bulabiliyorlar? Onların iktidarı dö ; neminde AB muktesebatına gö ; re idam cezası kaldırılmıştır . Hatta o dö ; nemde parlamentoda olan şu anda milletvekili arkadaşların bir ç ; oğu destek vermişti . Şimdi kalkıp da bu tü ; r şeyleri konuşmasını anlamak mü ; mkü ; n değil . Bakın ç ; ok aç ; ık net bir şey sö ; ylü ; yorum . Ellerine bir kağıt almış dolaşıyorlar . ' Amerika ' nın bir projesidir ' diye . Bunu ispat ederlerse biz her şeye varız . Ama ispat edemezlerse alç ; aktırlar , namussuzdurlar . Bu kadar aç ; ık konuşuyorum , bu kadar ağır konuşuyorum . Bu kadar iftiraların , hakaretlerin altında bu iktidar kalmaz . Bu iktidar Tü ; rkiye Cumhuriyeti ' nin iktidarıdır . Herhangi bir ü ; lkenin temsilcisi değildir . Bizim uluslararası toplantılarda nasıl bir tavır ortaya koyduğumuzu uluslararası camia ç ; ok iyi bilir . Tü ; rkiye Cumhuriyeti şu anda dü ; nyada ağırlığı olan bir ü ; lke haline gelmiştir . Gü ; ndemi belirlenen bir ü ; lke değil gü ; ndem belirleyen bir ü ; lkedir . Birleşmiş Milletler Gü ; venlik Konseyi ' nin geç ; ici ü ; yesidir . Beyefendiler acaba iktidar oldukları zaman hangi uluslararası kuruluşun iç ; erisine Tü ; rkiye ' yi sokabildiler? Tü ; rkiye şu anda İKÖ ; ' nü ; n ikinci dö ; nem genel sekreterliğini almıştır . Tü ; rkiye belli bir saygınlığa ulaştı . AB mü ; zakere sü ; recini başlattı . Tü ; m ç ; evredeki ü ; lkelerle ilgili arabuluculuk ç ; alışmalarında etkin rol oynamıştır . Bü ; tü ; n bu gerç ; ekler ortada . Bundan ö ; nce ü ; lkemizde iktidara gelenler ne gibi adımlar atmıştır? Ben bu hususlarda ö ; zellikle dü ; şü ; nce insanlarının , yazar ç ; izer kişilerin daha adil , daha insaflı olmaya davet ediyorum . Bunları halkımın takdirine bırakıyorum '

' Sü ; recin seyrinden memnun musunuz? Yavaş ilerliyor diyenler var ' yö ; nü ; ndeki soruya ise Erdoğan , ' Hayır hayır . Gayet iyi gidiyor . Bu sü ; reç ; ö ; yle alelade bir sü ; reç ; değil . Ç ; ok dikkatli gidilmesi gerekiyor . Birileri kalkıp hızlandırmak iç ; in tahrik etmek suretiyle bozmak , dejenere etmek isteyenler olabilir . Biz bu oyunun iç ; ine dü ; şmek istemiyoruz . Dikkatli gideceğiz , yere sağlam basacağız . İnşallah netice oluştuğu anda tü ; m halkımıza aç ; ıklayacağız . Yıl başından ö ; nce inşallah bu sü ; reci bitiririz ' dedi .


' AÇ ; IKLANAN Ü ; Ç ; Ü ; NCÜ ; KÖ ; PRÜ ; NÜ ; N GÜ ; ZERGAHI DEĞİLDİR '

İstanbul Boğazı ' nda yapılması planlanan ü ; ç ; ü ; ncü ; kö ; prü ; ile ilgili soruyu yanıtlayan Erdoğan , ' Aç ; ıklanan şey ü ; ç ; ü ; ncü ; kö ; prü ; nü ; n gü ; zergahı değildir . Biz bununla ilgili ç ; alışmaları yapıyoruz . Orada farklı bir kaç ; gü ; zergah vardı . Nihai ç ; alışma iç ; in ben , Ulaştırma Bakanı ve belediye başkanı helikopterle bö ; lgeyi dolaşacağız . Dolaştıktan sonra hazırlanan alternatifleri de gö ; rerek kararımızı vereceğiz . Burada malum bir partinin il başkanının yapmış olduğu aç ; ıklamalar sadece durumdan vazife ç ; ıkarmak veyahut da rol kapmaktan ö ; te bir şey değildir ' dedi .

Ü ; ç ; ü ; ncü ; kö ; prü ; nü ; n ç ; evreye olumsuz etki doğuracağına ilişkin eleştirilerin de hatırlatılması ü ; zerine Erdoğan , ' Bu eleştiri yapanlar birinci kö ; prü ; ye de karşıydılar , ikincisine de karşıydılar . Deniz altından yapılacak lastikli geç ; işe de karşılar . Bunlar her hayırlı işe karşıdırlar . Ama bittikten sonra buraları kullanmakta ç ; ok mahirdirler ' dedi .

Birleşmiş MilletlerDspMilletvekiliBasın KuruluşuMhpYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı