USD (Alış - Satış) : 3,49 - 3,50 EURO (Alış - Satış) : 4,18 - 4,19

Ergün: Türkiye'yi özel sektör kalkındıracak

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ergün Türkiye'nin özel sektör eliyle kalkınacağını ve zenginleşeceğini söyledi.

Güncel / 20 Ağustos 2009 Perşembe 09:41
Ergün: Türkiye'yi özel sektör kalkındıracak

 

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergü ; n , ' ' Tü ; rkiye kalkınacaksa ö ; zel sektö ; r eliyle kalkınacak , zenginleşecek . Bizim yapacağımız tek bir şey var ; altyapıyı hazırlamak , ö ; nü ; nü ; aç ; mak , destek ve gü ; ç ; vermek ' ' dedi .

Ç ; eşitli temaslarda bulunmak ü ; zere Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile birlikte Hatay ' a gelen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergü ; n , Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ( ATSO ) tarafından Antakya Ottoman Palace Otel ' de dü ; zenlenen bir toplantıda sanayici ve esnaf temsilcileri ile bir araya geldi . Ö ; zel sektö ; rü ; n son 10 yılda ç ; ok mesafe aldığını ifade eden Bakan Ergü ; n , ' ' Tü ; rkiye kalkınacaksa ö ; zel sektö ; r eliyle kalkınacaktır . Tü ; rkiye ' nin gelişmesini ö ; zel sektö ; r temin edecektir . Bizim bu gü ; cü ; mü ; z , bu potansiyelimiz var . Bunu ispat ettik ' diye konuştu .

Tü ; rk ö ; zel sektö ; rü ; nü ; n dü ; nyaya aç ; ıldığını ve dü ; nyayı tanıdığını vurgulayan Ergü ; n , Tü ; rkiye ' nin dü ; nyada ç ; ok ö ; nemli krizler karşısında bü ; yü ; k bir dayanıklılık ve tecrü ; be elde ettiğini sö ; yledi . Tü ; rk ö ; zel sektö ; rü ; nü ; n 2001 krizini yaşandığını ve bugü ; n yaşanan global mali krizin etkilerini yakından gö ; rü ; p hissettiğini ifade eden Ergü ; n , bunlardan ö ; nemli tecrü ; beler , ö ; nemli bir dayanıklılık kazanarak dü ; nyada gü ; ç ; lü ; ö ; zel sektö ; rlerden birisi haline geldiğini belirtti . Tü ; rkiye ' nin artık bir takım işleri yaparken daha cesur ve bilinç ; li olacağına dikkat ç ; eken Ergü ; n , ö ; zel sektö ; re gü ; vendiklerini ve Tü ; rkiye ' yi onların kalkındıracağını sö ; yledi . ' Bizim yapacağımız tek bir şey var ; altyapıyı hazırlamak , ö ; nü ; nü ; aç ; mak , destek ve gü ; ç ; vermek ' diyen Ergü ; n , devletç ; i bir ekonomik politika ile Tü ; rkiye ' nin kalkınmasının mü ; mkü ; n olmadığını belirterek , ' ' Ü ; retimi siz yapacaksınız , istihdamı siz yapacaksınız , ihracatı siz yapacaksınız . Biz size destek vereceğiz ' ' diye konuştu .

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergü ; n , yeni bir proje daha başlattıklarını , Tü ; rkiye ' nin her yerinde genç ; lere bu projeyi anlattıklarını vurgulayarak , ' ' Bize girişimci lazım , değil mi , girişimci . Girişimci diye KOSGEP bü ; nyesinde eğitim seminerleriyle , iş geliştirme merkezleriyle destekliyoruz bunlar , ayrı . Bizim daha iyi daha kaliteli girişimcilere ihtiyacımız var , ' tekno-girişimci ' diyoruz biz buna ' ' dedi .

Bakan Ergü ; n , lisans son sınıf veya yü ; ksek lisans , doktora ö ; ğrencisi , akademik doktorasını 5 yıl iç ; inde bitirmiş genç ; akademisyen , en fazla yardımcı doç ; ent unvanına sahip birisinin ' Ben yeni bir iş fikrine sahibim , yeni bir ü ; rü ; n meydana getiriyorum , bunu ü ; reteceğim , bu ü ; rü ; nle piyasaya gireceğim ' ' demesi halinde , bununla ilgilenip , desteklediklerini belirtti .

Nihat Ergü ; n , şunları kaydetti : ' ' Senin projenin hayata geç ; mesi iç ; in destek veriyoruz , teknoparkta sana yer oluşturuyoruz , sana işletme sermayesi olarak da 100 bin lira para veriyoruz . Kefil istemiyoruz , parayı geri istemiyoruz , senin projene gü ; veniyoruz , sana gü ; veniyoruz , al işini kurmaya başla . Bazı projeler var , 100 bin liranın altında , onun tamamını karşılıyoruz , bazı projeler var 100 bin liranın ü ; zerinde , 100 bin lirasını biz karşılıyoruz , bunu hibe olarak veriyoruz . Bazen diyorlar bize ; ' batırırsa ya bu ç ; ocuklar bu parayı ' . Batırırsa batırsın , ne yapalım . Kafası ç ; alışan adam , projesi olan adam , bir iş yapacak olan adam , bizim her sene bö ; yle 100 tane genci desteklediğimizi , 10 sene iç ; erisinde 1 . 000 tane tekno-girişimciyi desteklediğimizi dü ; şü ; nelim . Bunlardan 10 tanesi gerç ; ekten ciddi bir iş meydana getiren girişimci olsun , Tü ; rkiye iç ; in bü ; yü ; k bir kar değil mi? ' '

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Adalet Bakanı Sadullah Ergin de Hatay ' daki sorunlara değinerek , Hataylı sanayicilerin en bü ; yü ; k sorunlarının yer sorunu olduğunu sö ; yledi . Şehrin temel altyapı sorunlarının giderilmesi noktasında yoğun bir şekilde ç ; alıştıklarını vurgulayan Ergin , Hatay ' ın ö ; zellikle Adalet ile ilgili sorunlarının 2011 yılına kadar biteceğini belirtti .

PolitikaAntakyaOttomanTicaret ve Sanayi OdasıAtsoYAZARLARTAMAMI

HEDONİZM ÇARKI

Süleyman Beledioğlu
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı