USD (Alış - Satış) : 4,82 - 4,83 EURO (Alış - Satış) : 5,60 - 5,61

Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye 25-30 yılını Güneydoğu'daki problem için heba etti

Kürt açılımını önemli bulduğunu belirterek, Türkiye'nin 25-30 yılının problemlere harcandığını ve heba olduğunu söyleyen Mehmet Şimşek, Gaziantep'te 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren fabrikaları gezdi. İşçilerle yemek yiyen Şimşek, sanayicilerin sorununu dinledi.

Güncel / 19 Ağustos 2009 Çarşamba 16:09
Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye 25-30 yılını Güneydoğu'daki problem için heba etti

 

Gü ; rteks Tekstil ve Naksan Plastik fabrikalarını gezen Şimşek , fabrika ç ; ıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı .
Gazetecilerin , ' Kü ; rt aç ; ılımının bö ; lge ekonomisine getirilerinin ne olacağı ' yö ; nü ; ndeki sorusunu cevap veren Şimşek , Tü ; rkiye ' nin yıllarını bö ; lgedeki sorunu ç ; ö ; zmek iç ; in heba ettiğini , bu nedenle aç ; ılıma ç ; ok ö ; nem verdiğini ifade etti .
Şimşek , ' İşin ekonomi ayağına gelince tabi ki bu bir sü ; reç ; , bu sü ; recin bir parç ; ası olarak aslında biz zaten bu bö ; lgeye ç ; ok ciddi şekilde destek veriyoruz . Gerek GAP kapsamında , gerekse ö ; bü ; r tü ; rlü ; ç ; ok ö ; nemli yatırımlar yapma başladık . GAP deyince akla sulama gelir değil mi? 2007 yılında sulama iç ; in ayırdığımız bü ; tç ; e ile 2009 arasında ç ; ok ciddi artış oldu . En az 9 kat artmıştır . Biz devlet olarak şunu yapacağız ; altyapısı , eğitimi ve sağlığı ile bu bö ; lgeyi geliştireceğiz ' diye konuştu .
Bö ; lgenin gelişmesi iç ; in gü ; venin tesis edilmesi gerektiğini kaydeden Şimşek , bu bö ; lgede gü ; ven tesis edilebilirse ve huzur sağlanabilirse yatırımcıların geleceğe gü ; venle bakabilmelerinin sağlanacağını ifade etti .
Gü ; ven ve huzurla sanayicinin bö ; lgeye yatırım yapabileceğini vurgulayan Şimşek , yatırımlarla birlikte bu bö ; lgenin potansiyelinin ciddi bir şekilde artacağını dile getirdi .
Şimşek , ' Bö ; lgede huzurun tesis edilmesiyle , bö ; lge olarak Tü ; rkiye olarak bir bü ; tü ; n olarak hepimiz daha iyi bir noktaya geliriz . Tü ; rkiye gelişir . Onun iç ; in bizim yapabileceklerimiz var . Bu aç ; ılımın ö ; nemi ç ; ok bü ; yü ; k . Tabi iş sadece altyapı ile sınırlı değil , iş sadece bazı yatırımlarla sınırlı değil . Ç ; ok geniş bir proje , ç ; ok geniş bir aç ; ılım , geniş bir sü ; reç ; olarak bakmak lazım . Bu bir gü ; nlü ; k olay değildir , bunu bir sü ; reç ; olarak değerlendirirseniz bence ç ; ok daha rasyonel zemine oturtmuş olursunuz ' dedi .
Ü ; RETİMDE GEÇ ; EN SENEYE GÖ ; RE CANLANMA VAR
Şimşek , ü ; retimde geç ; en seneye gö ; re canlanma olduğuna işaret ederek , bu canlanmanın sadece Gaziantep ' te değil , her yerde olduğunu dile getirdi .
En kö ; tü ; dö ; nemin geride kaldığını vurgulayan Şimşek , şunları sö ; yledi : ' Kü ; resel bir kriz var , tabiî ; ki Tü ; rkiye ile sınırlı değil . Ama inşallah kö ; tü ; dö ; nem geride kalıyor . Her geç ; en gü ; n Tü ; rkiye krizi atlatıyor , toparlanıyor . İnşallah ö ; nü ; mü ; zdeki dö ; nem bu sü ; reci hızlandıracak adımlar atacağız . Bu adımları , teşvik sistemi , kredi garanti mekanizması ve yeni istihdam politikaları olarak sıralayabiliriz . Bizim derdimiz vatandaşa daha fazla iş ve aş . Bunu da yapanların ö ; nü ; nü ; aç ; mak bizim gö ; revimiz . '
Şimşek , fabrika gezilerin ardından memleket derneklerini ziyaret iç ; in şehir merkezine geç ; ti .

FabrikaGaranti BankasıYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı