USD (Alış - Satış) : 5,61 - 5,62 EURO (Alış - Satış) : 6,43 - 6,44

Bakan Akdağ: Sigara yasağından geri adım atmayacağız

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kapalı mekanlarda sigara kullanımının yasaklanmasına yönelik uygulamadan geri adım atılmayacaklarını söyledi.

Güncel / 19 Ağustos 2009 Çarşamba 14:14
Bakan Akdağ: Sigara yasağından geri adım atmayacağız

 

Sağlık Bakanlığı ile Tü ; rk Telekom Genel Mü ; dü ; rlü ; ğü ; arasında ' Merkezi Hastane Randevu Sistemi ' konusunda ' Teknolojik İşbirliği Protokolü ; ' imzalandı . Bakan Akdağ , imza tö ; reni sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı .
Ankara ' da bazı işletme sahiplerinin sigara yasağıyla ilgili protesto gö ; sterisi yaptığı hatırlatılarak , ' Tü ; rkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ( TESK ) Genel Başkanı Bendevi Palandö ; ken , sizinle gö ; rü ; ştü ; klerini ve sorunun 3 gü ; n iç ; inde ç ; ö ; zü ; leceğini sö ; yledi . Bu konuda gelinen nokta nedir ? ' şeklindeki soruya Bakan Akdağ , ' Ben bu konuda bir sorun olduğunu dü ; şü ; nmü ; yorum ' dedi .
Akdağ , sigara yasağına ilişkin dü ; zenleme ile ç ; ok doğru ve hayırlı bir iş yaptıklarına işaret ederek , bü ; tü ; n Tü ; rk halkının destek verdiği biç ; imde , sigara iç ; meyen kişilerin sigaranın dumanına maruz kalmayacağı ortamı oluşturacak bir kanun ç ; ıkarıldığını ifade etti .
' Kuşkusuz bü ; tü ; n uygulayıcılar iç ; in , mü ; lki idare amirleri , belediyeler , kamu kurumları , ilgili bakanlıklar iç ; in de bu kanunun hü ; kü ; mlerini uygulamak bir yü ; kü ; mlü ; lü ; ktü ; r , bir seç ; enek falan değildir . TBMM ' nin iktidarımızla ve muhalefet partilerinin milletvekilleriyle birlikte mutabakat iç ; inde yaptığı kanunun uygulamaları da tü ; m milletimiz tarafından desteklenmektedir . Bazı kahvehane ve benzeri işler yapan esnafımızın bir demokratik ortamda , uygulamalara karşı ç ; ıkması onların demokratik bir hakkıdır , ancak bu uygulamalara onlar da uymak durumunda olduklarını biliyorlar . Sonuç ; itibariyle , uygulamalar bugü ; n nasılsa , bundan sonra da aynı şekilde devam edecek ' diyen Akdağ , TESK Genel Başkanı Palandö ; ken ' in aç ; ıklamalarına ilişkin olarak şö ; yle konuştu ; ' Sayın Palandö ; ken , bö ; yle bir gö ; steri yapacaklarını bana sö ; ylediğinde , demokratik hakkınızdır , tabii ki yapabilirsiniz . Gö ; steriden sonra da buyrun gelin , gö ; rü ; şelim , meselelerinizi konuşalım dedim . Her zaman , meslek ö ; rgü ; tleri ya da sivil toplumu temsil eden tü ; zel kişiliklerle gö ; rü ; şmeye bu konuda aç ; ıktık , bundan sonra da aç ; ık olacağız ama kararlılığımızı ifade etmek istiyorum .
Kahvehanelerimizde veya benzeri iş yerlerinde ç ; alışan vatandaşlarımızı , oralara girip ç ; ıkan insanları , hatta bu protestoyu yapan insanlarımızı dü ; şü ; nmek zorundayız . Onun iç ; in yaptığımız işin ç ; ok doğru olduğunu biliyoruz . '
Tü ; rkiye ' de yetişkinlerin yü ; zde 70 ' inin sigara kullanmadığının bilindiğine işaret eden Bakan Akdağ , ' O zaman biz sadece sigara iç ; en yü ; zde 30 iş yerimize gelmeyecek diye niç ; in endişe edelim ? Asıl o yü ; zde 70 ' i hedefleyerek adımlarımızı ona gö ; re atmamız gerekir ' dedi . Bakan Akdağ , kendilerinin kanunu uygulamaya devam edeceklerini kaydetti .

TbmmProtestoTeskSigaraBasın KuruluşuYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı