USD (Alış - Satış) : 3,94 - 3,94 EURO (Alış - Satış) : 4,85 - 4,86

YÖK'ten denklik alan Azerbaycan Üniversitesi, kapılarını Türk öğrencilere açtı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de faaliyet gösteren Kafkas Üniversitesi, Yüksek Öğrenim Kurulu'ndan (YÖK) 4 dalda denklik aldı.

Eğitim / 18 Ağustos 2009 Salı 15:00
YÖK'ten denklik alan Azerbaycan Üniversitesi, kapılarını Türk öğrencilere açtı

 

Ö ; SS ' de herhangi bir ü ; niversiteye yerleşemeyen ö ; ğrencilere kardeş Azerbaycan ' dan sevindirici bir haber geldi . 1993 ' ten bu yana Azerbaycan ' da faaliyet gö ; steren Kafkas Ü ; niversitesi 4 dalda YÖ ; K ' den denklik alarak kapılarını Tü ; rk ö ; ğrencilere aç ; tı . Ü ; stelik harç ; lar , Tü ; rkiye ' deki birç ; ok ö ; zel ü ; niversiteden ç ; ok daha ucuz .
Uluslararası ilişkiler , Bilgisayar Mü ; hendisliği , Tü ; rk Dili ve Edebiyatı , Kamu Yö ; netimi bö ; lü ; mlerinde YÖ ; K ' ü ; n denklik verdiği Kafkas Ü ; niversitesi , Ö ; SS sınavında 165 ve ü ; zeri puan alan ö ; ğrencileri kabul ediyor .
YÖ ; K ' ten sadece 4 bö ; lü ; mü ; n denklik aldığını ifade eden Kafkas Ü ; niversitesi Rektö ; rü ; Ahmet Sanıç ; , bunun sadece bir başlangıç ; olduğunu vurguladı . Sanıç ; , ' Bu bir başlangıç ; tır . Bu devam edecek ve gelecek yıl başka bö ; lü ; mlerin denklikleri iç ; in YÖ ; K ' e başvuru yapılacak . ' Diye konuştu .
Kafkas Ü ; niversitesi ' nde okumak Tü ; rkiye ' deki herhangi bir ö ; zel ü ; niversitede okumaktan daha ucuz . YÖ ; K ' ü ; n denklik verdiği bö ; lü ; mleri fiyatları şö ; yle : Uluslararası ilişkiler 3 bin 800 dolar , Bilgisayar Mü ; hendisliği 5 bin dolar , Tü ; rk Dili ve Edebiyatı 2 bin 500 dolar , Kamu Yö ; netimi 3 bin 500 dolar .
Ü ; niversite , yurtdışından gelen ö ; ğrenciler iç ; in yurt imkanı da sağlıyor . Bir yıllık yurt ü ; creti 2 bin 500 dolar . Ü ; niversite Rektö ; rü ; Sanıç ; , ' Ö ; ğrencilerimiz iç ; in temiz ve modern yurtlarımız var . İsteyenler burada kalabilir ' . dedi .
1993 ' ten buyana eğitim faaliyetini yü ; rü ; ten ve Azerbaycan ' daki ü ; niversite sınavında ilk 1000 ' e giren ö ; ğrencilerin tercih ettiği Kafkas Ü ; niversitesi , Azerbaycan ' da en gö ; zde ü ; niversiteler arasında yerini alıyor .
Amerikan ü ; niversiteleri ile ç ; ifte diploma programları başlatan Kafkas Ü ; niversitesi , derslerin kredilendirilmesini Avrupa Birliği ' nin ( AB ) Bolonya sisteminin taleplerine gö ; re yapıyor .
Ü ; niversite mezunlarının başta Azerbaycan , Rusya , Tü ; rkiye , Avrupa ve Amerika olmak ü ; zere 30 farklı ü ; lkede ç ; alışıyor .

AvrupaAvrupa BirliğiAzerbaycanRusyaFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı