USD (Alış - Satış) : 6,27 - 6,28 EURO (Alış - Satış) : 7,38 - 7,39

YÖK'ten denklik alan Azerbaycan Üniversitesi, kapılarını Türk öğrencilere açtı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de faaliyet gösteren Kafkas Üniversitesi, Yüksek Öğrenim Kurulu'ndan (YÖK) 4 dalda denklik aldı.

Eğitim / 18 Ağustos 2009 Salı 15:00
YÖK'ten denklik alan Azerbaycan Üniversitesi, kapılarını Türk öğrencilere açtı

 

Ö ; SS ' de herhangi bir ü ; niversiteye yerleşemeyen ö ; ğrencilere kardeş Azerbaycan ' dan sevindirici bir haber geldi . 1993 ' ten bu yana Azerbaycan ' da faaliyet gö ; steren Kafkas Ü ; niversitesi 4 dalda YÖ ; K ' den denklik alarak kapılarını Tü ; rk ö ; ğrencilere aç ; tı . Ü ; stelik harç ; lar , Tü ; rkiye ' deki birç ; ok ö ; zel ü ; niversiteden ç ; ok daha ucuz .
Uluslararası ilişkiler , Bilgisayar Mü ; hendisliği , Tü ; rk Dili ve Edebiyatı , Kamu Yö ; netimi bö ; lü ; mlerinde YÖ ; K ' ü ; n denklik verdiği Kafkas Ü ; niversitesi , Ö ; SS sınavında 165 ve ü ; zeri puan alan ö ; ğrencileri kabul ediyor .
YÖ ; K ' ten sadece 4 bö ; lü ; mü ; n denklik aldığını ifade eden Kafkas Ü ; niversitesi Rektö ; rü ; Ahmet Sanıç ; , bunun sadece bir başlangıç ; olduğunu vurguladı . Sanıç ; , ' Bu bir başlangıç ; tır . Bu devam edecek ve gelecek yıl başka bö ; lü ; mlerin denklikleri iç ; in YÖ ; K ' e başvuru yapılacak . ' Diye konuştu .
Kafkas Ü ; niversitesi ' nde okumak Tü ; rkiye ' deki herhangi bir ö ; zel ü ; niversitede okumaktan daha ucuz . YÖ ; K ' ü ; n denklik verdiği bö ; lü ; mleri fiyatları şö ; yle : Uluslararası ilişkiler 3 bin 800 dolar , Bilgisayar Mü ; hendisliği 5 bin dolar , Tü ; rk Dili ve Edebiyatı 2 bin 500 dolar , Kamu Yö ; netimi 3 bin 500 dolar .
Ü ; niversite , yurtdışından gelen ö ; ğrenciler iç ; in yurt imkanı da sağlıyor . Bir yıllık yurt ü ; creti 2 bin 500 dolar . Ü ; niversite Rektö ; rü ; Sanıç ; , ' Ö ; ğrencilerimiz iç ; in temiz ve modern yurtlarımız var . İsteyenler burada kalabilir ' . dedi .
1993 ' ten buyana eğitim faaliyetini yü ; rü ; ten ve Azerbaycan ' daki ü ; niversite sınavında ilk 1000 ' e giren ö ; ğrencilerin tercih ettiği Kafkas Ü ; niversitesi , Azerbaycan ' da en gö ; zde ü ; niversiteler arasında yerini alıyor .
Amerikan ü ; niversiteleri ile ç ; ifte diploma programları başlatan Kafkas Ü ; niversitesi , derslerin kredilendirilmesini Avrupa Birliği ' nin ( AB ) Bolonya sisteminin taleplerine gö ; re yapıyor .
Ü ; niversite mezunlarının başta Azerbaycan , Rusya , Tü ; rkiye , Avrupa ve Amerika olmak ü ; zere 30 farklı ü ; lkede ç ; alışıyor .

AvrupaAvrupa BirliğiAzerbaycanRusyaYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı