USD (Alış - Satış) : 6,27 - 6,28 EURO (Alış - Satış) : 7,38 - 7,39

Osmaniye Valisi Cerrah: 'Toleranslı davrandık'

İstanbul Emniyet Müdürü iken Osmaniye Valiliği'ne atanan Celalettin Cerrah, Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili olarak Karabulut'un babasına, acısından dolayı bugüne kadar toleranslı davrandıklarını, fakat pek yakında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Güncel / 18 Ağustos 2009 Salı 18:54
Osmaniye Valisi Cerrah: 'Toleranslı davrandık'

 

Vali Cerrah , Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti Yö ; netim Kurulu ' nu ziyareti esnasında Mü ; nevver Karabulut cinayeti ile ilgili aç ; ıklamalarda bulundu . Katil zanlısının kırmızı bü ; ltenle Avrupa ' da da arandığını kaydeden Vali Cerrah , ' Babanın acılı olmasından dolayı , elinde herhangi bir delili olmadan İstanbul polisini suç ; lamaları var . Biz bunlara ü ; zü ; lü ; yoruz . Birisini suç ; larken yasalarımız der ki elinizde dokü ; man olacak . Elinizde dokü ; man ve belge yokken ' telefonla beni aradılar , işte bunu yapmışlar ' demek sizi kanunlar ö ; nü ; nde sorumluluktan kurtarmaz . ' dedi .

Bu durumu babanın acılı olmasına verdiğini aktaran Cerrah , ' Bugü ; ne kadar ç ; ok ç ; eşitli aç ; ıklamalarda bulundu . Biz de acısından dolayı toleranslı davrandık . Fakat durum ö ; yle bir hale geldi ki İstanbul Emniyetini , arama yapanları , cinayetle ilgilenen ekipleri suç ; lamaya başladı . Ayrıca , son gü ; nlerde ' 700 Euro aldılar ' dedi . Artık buna cevap vermememiz takdirde kabullenmiş olacağız . Ben de avukat arkadaşlardan aç ; ıklama yapmalarını istedim . Elinde bir delili , dokü ; manı varsa savcılığa suç ; duyurusunda bulunsun , emniyetle ilgili bir şeyleri varsa sunsun , savcılık da gereğini yapsın . Fakat elinde hiç ; bir belgesi , dokü ; manı yoksa ve bu şekilde konuşmaya devam ederse biz de hakkında ceza ve tazminat davası aç ; acağız . Fakat yine yanlış algıladılar . ' Cerrah ' ın avukatları babayı tehdit ediyor ' dediler . Tehditle ne alakası var . Varsa belgesi sunsun da gereği ne ise yapılsın . ' diye konuştu .

Mü ; nevver Karabulut ' un ö ; ldü ; ğü ; Bahç ; eşehir ' in jandarma bö ; lgesi olduğuna dikkat ç ; eken Osmaniye Valisi Cerrah , cesedin bulunduğu bö ; lgenin ise Etiler olduğunu kaydetti . Cerrah , şö ; yle dedi :

' Ö ; ldü ; rü ; lmü ; ş , getirilmiş , oraya atılmış . Jandarmanın bakması gereken olaya polisimiz son sü ; rat ilgilenmeye devam etmiş , deliller toplamış , değerlendirmiş , bunun neticesinde de olay yerine ulaşmış . Deliller yok olmadan Bahç ; eşehir ' de olayın işlendiği eve ulaşmış . Kanıtlar ve ç ; eşitli deliller orada bulunmuş . Ayrıca , olay jandarma bö ; lgesi olduğundan dolayı ancak onlarla birlikte arama yapılabilir . Site sakinleri ve aile var burada . Bu kadar insanın iç ; erisinde polis katil zanlısını yakalayacak ve serbest bırakacak . Ayrıca , 700 Euro gibi parayı alacak . Bö ; yle bir şey kabul edilemez . Velev ki varsa , bö ; yle bir suç ; işlenmiş ise suç ; duyurusunda bulunsunlar ve gereği yapılsın . '

Eğer ki babanın elinde belge olmadan bizi suç ; luyorsa ve bunu ispat edemez ise avukatların aracılığı ile kendisine kısa sü ; re sonra dava aç ; acağını belirten Vali Cerrah , ' Herkes her istediği şekilde hukuk devletinde demokratik bir ü ; lkede konuşamaz , suç ; layamaz . Suç ; laması iç ; in belge olması gerekir . Şu anda avukat arkadaşlar gerekli dokü ; manları topluyorlar . Arkasından da suç ; duyurusunda bulanacağız . Bunun hiç ; bir şekilde geriye dö ; nü ; şü ; olamaz . Koskoca bir emniyet teşkilatı suç ; lanamaz . Eğer suç ; işlenmiş ise o kişinin yanında ve arkasında durmam sö ; z konusu olamaz . Şu anda cinayeti takip eden ekip olaya mü ; dahale eden ekibin aynısıdır . Bu ekip şimdi yine aynı yerde cinayet masasında ç ; alışıyor . ' şeklinde konuştu

AvrupaEtilerCinayetJandarmaOsmaniye ValisiYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı