USD (Alış - Satış) : 5,61 - 5,62 EURO (Alış - Satış) : 6,43 - 6,44

Gaziantep, Kilis ve Halep uluslararası platformda

Gaziantep, Kilis ve Halep'in önemli görülen kültürel varlıkları uluslararası platformda tanıtılacak.

Güncel / 18 Ağustos 2009 Salı 13:53
Gaziantep, Kilis ve Halep uluslararası platformda

 

Naksan Holding ' in yerel ortak olarak destek verdiği proje VR ( Sanal Gerç ; eklik ) uygulamaları ve sınır illerini kapsayan yayın portalı ile Gaziantep , Kilis ve Halep illerini tanıtmayı hedefliyor .

Proje hakkında aç ; ıklama yapan Naksan Holding Yö ; netim Kurulu Ü ; yesi Bahaeddin Nakıboğlu , Suriye ile ilişkilerin ç ; ok yö ; nlü ; gelişme kaydettiğine dikkat ç ; ekerek , Gezgin Projesi ile Gaziantep ve Kilis illerinin yanı sıra Halep ' in de tanıtılacağını ifade etti .

Naksan Holding olarak , kü ; ltü ; rel mirasının paylaşımı , yaygınlaştırılması ve korunması ile ilgili uygulamaların teşvik edilmesi gerektiğine inandıklarını belirten Nakıboğlu , ' Gezgin projesine destek verme kararı aldık . Halep ' teki 41 eserin tespitine yö ; nelik ç ; alışmalarımız sü ; rü ; yor . Tarihi ve kü ; ltü ; rel değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması ve tanıtımına yö ; nelik projelere desteğimiz devam edecek . İl Kü ; ltü ; r ve Turizm Mü ; dü ; rlü ; ğü ; , Vakıflar Bö ; lge Mü ; dü ; rlü ; ğü ; , Gaziantep Ü ; niversitesi ve Proje Koordinasyon biriminden uzmanların katılımları ile oluşturulan kü ; ltü ; r komisyonu Halep ' te tarihi ve kü ; ltü ; rel değeri bulunan 41 eseri tespit etmek ü ; zere ç ; alışmalarını sü ; rdü ; rü ; yor . ' diye konuştu .

Nakıboğlu , 41 eserin tespit edilmesinin ardından , ziyaretç ; ilerin mekâ ; nı 3 boyutlu algılamasını sağlayacaklarını kaydetti . Nakıboğlu , gerç ; eklik hissi veren VR uygulamaları ile Gaziantep , Kilis ve Halep ' te yer alan ve tarihi-kü ; ltü ; rel zenginlik olarak nitelendirilen cami , han , hamam gibi vakıf eserlerinin tanıtımına yer verileceğini dile getirdi .

Proje kapsamında Halep ' teki eserler ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı tanıtım rehberi ve kent krokisi hazırlanacağını aktaran Nakıboğlu , ' Naksan Holding , Kü ; ltü ; r ve Turizm Bakanlığı ve Vakıflar Gaziantep Bö ; lge Mü ; dü ; rlü ; ğü ; ' nü ; n yerel ortak olarak destek verdiği , Sertaç ; Tanıtım ' ın ev sahipliğini ü ; stlendiği kü ; ltü ; r projesi ' Gezgin ' , iki ü ; lke arasında kü ; ltü ; rel diyaloğun kuvvetlendirilmesine katkı sağlamayı amaç ; lıyor . ' şeklinde konuştu .

SuriyeYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı